تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۷ - ۱۵:۰۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 115549

اکران سینمای ایران در حالی این هفته پیگیری شد که فیلم «سرخپوست» ساخته نیما جاویدی با بازی نوید محمدزاده توانست از پس «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی که از نعمت حضور چهره‌هایی چون مهران مدیری و محمدرضا گلزار بهره برده است، بر بیاید.

به گزارش سینماسینما، هفته پایانی خرداد ماه در حالی به انتها رسید که رقابت جذاب و هیجان انگیزی در صدر جدول فروش رقم خورد و جای بالانشینان تا حدودی تغییر کرد. همچنین یک فیلم کمدی به چرخه اکران اضافه شد. در این بین هم برخی از فیلم‌ها در بهبود وضعیت خود برای جلب نظر مخاطبان و بهبود جایگاهشان در جدول فروش ناکام ماندند و ره به جایی نبردند.

در این هفته «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار بیشترین میزان فروش را نصیب خود کرد و «خانه دیگری» به کارگردانی بهنوش صادقی در قعر جدول فروش قرار گرفت.

افت ۴۰۰ میلیونی فروش هفتگی سینما

در کل فروش این هفته سینمای ایران در مقایسه با هفته گذشته که هفت میلیارد و ۷۴۸  میلیون تومان بود، حدود ۴۰۰ میلیون تومان کاهش داشته است. با این حال سهم تهرانی‌ها از فروش هفت میلیارد و ۳۴۶ میلیون تومانی این هفته چهار میلیارد و ۴۱۵ میلیون تومان بوده است.

همچنین در آخرین روزهای خرداد ۶۶۳ هزار و ۱۸۱ نفر به تماشای فیلم‌های روی پرده نشستند که در این میان ۳۲۴ هزار و ۳۰۰ نفر اهل تهران بودند.

بازگشت سحر قریشی، اکبر عبدی و شریفی نیا به سینما

در این هفته یک فیلم تازه به چرخه اکران اضافه شده است، فیلمی کمدی با بازی چهره‌های محبوبی چون اکبر عبدی، محمدرضا شریفی نیا و سحر قریشی به نام «ایکس لارج» که کارگردانی آن را محسن توکلی برعهده دارد.

این فیلم که از روز چهارشنبه پنجم تیر روی پرده رفته است، داستان سه جوان امروزی را روایت می‌کند که بعد از رهایی از زندان و در مسیر تحقق رویاهایشان، با اتفاقاتی غیرمنتظره روبرو می‌شوند.

«ایکس لارج» با وجود آنکه از حضور چهره‌های شاخصی بهره‌مند است که می‌توانند تا حدودی گیشه را برایش تضمین کنند اما رقابت سختی را در این روزهای شلوغ اکران با سایر فیلم‌های روی پرده آغاز کرده است و باید دید تا چه اندازه می‌تواند این فضای دو قطبی که در اکران ایجاد شده است را بشکند و خود را به عنوان مدعی کسب گیشه معرفی کند.

فیلم توکلی در دو روزی که روی پرده رفته است، ۶۵ میلیون و ۸۸۱ هزار تومان فروش داشته که چندان امیدوارکننده نیست. میرطاهر مظلومی، یوسف تیموری، علی صادقی، رضا ناجی، علیرضا قادری، محمدرضا رهبری، هاوار قاسمی، احمد ایراندوست، مختار سائقی، سحر نظام دوست،اکبر اصفهانی، سپیده مراد پور و بهاره رهنما دیگر بازیگران این فیلم هستند.

شبی که ماه کامل شد در صدر ماند، سرخپوست از ستاره‌ها گذر کرد

حال از تازه‌های اکران فارغ شده و به سراغ وضعیت فیلم‌های روی پرده برویم، این هفته هم صدرنشین گیشه تغییری نکرد و «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار توانست از پس دو رقیب دیگر خود، «سرخپوست» ساخته نیما جاویدی و «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی بر بیاید.

فیلم آبیار در این هفته به فروش دو میلیارد و ۳۹ میلیون تومانی دست پیدا کرد و بدین ترتیب در فروش کل در آستانه گذر از مرز هشت میلیارد تومان قرار گرفت و «ما همه با هم هستیم» را پس از چند هفته تعقیب و گریز پشت سر گذاشت. البته فروش هفتگی این فیلم حدود ۱۵۰ میلیون تومان افت داشته است.

در این بین فیلم «سرخپوست» هم توانست به جایگاه دوم جدول فروش هفتگی دست پیدا کند و از پس ستاره‌های فیلم «ما همه با هم هستیم» بر آید، این دو فیلم در چند هفته اخیر رقابت سختی داشتند و در نهایت فعلا «سرخپوست» در این هفته سربلند از این رقابت بیرون آمد.

فیلم جاویدی با یک میلیارد و ۶۴۴ میلیون تومان فروشی که در این هفته داشت توانست میزان فروش کل خود را به شش میلیارد و ۴۳۴ میلیون تومان برساند، این فیلم به تناسب افت فروش هفتگی سینما با کاهش ۱۰۰ میلیون تومانی فروش همراه شد.

همچنین فیلم تبریزی که پس از مدت‌ها صدرنشینی در دو هفته اخیر دو پله از صدر جدول فروش سقوط کرده است، در این هفته یک میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان فروخت که در مقایسه با دو فیلم دیگر نسبت به هفته گذشته با افت فروش محسوس ۵۰۰ میلیون تومانی رو به رو شد. حال باید دید که این روند در ادامه اکران به شکلی ادامه پیدا خواهد کرد، مطمئنا هیچکدام از این سه فیلم به جایگاه خود نباید دلخوش کنند چرا که در روزهای آتی به دلیل رقابت فشرده و تنگاتنگی که دارند بار دیگر جایگاهشان تغییر خواهد کرد.

زهرمار جان گرفت، دختر شیطان پس رفت

جدای از سه فیلم صدرنشین گیشه، سایر فیلم‌های روی پرده به جز «زهرمار» به کارگردانی جواد رضویان فروش خوبی را در این هفته تجربه نکردند. فیلم رضویان با وجود آنکه در روزهای نخست اکران خلاف انتظارات فروش خوبی را به دست نیاورد، این هفته توانست عملکرد قابل قبولی را در گیشه داشته باشد و ۷۷۸ میلیون و ۷۳ هزار تومان بفروشد که اگر چه در مقایسه با فروش میلیاردی سایر فیلم‌های روی پرده قابل توجه نیست اما نشان از جان گرفتن این فیلم در گیشه دارد.

رضویان در «زهرمار» داستان رضا که به عنوان یک فرد ارزشی (با بازی سیامک انصاری) شناخته می‌شود را روایت می‌کند که ماجرایی در گذشته‌ دارد که او را رها نمی‌کند و همین گذشته برای او ایجاد دردسر می‌کند…

اما در سمت دیگر فیلم «دختر شیطان» ساخته قربان محمدپور که به واقع ناکام بزرگ گیشه به شمار می‌آید، این هفته هم نتوانست تا حدودی فروش خود را بهبود ببخشد و تنها ۱۰۹ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان عایدش شد که از فروش هفته پیش این فیلم کمتر است و پس از سه هفته هنوز فروش این فیلم به یک میلیارد تومان نرسیده است.

ناکامی این فیلم شاید حکایت از آن دارد که مخاطبان سینمای ایران همچون گذشته دیگر چنین فیلم‌هایی را نمی‌پسندند و برای تماشایشان راهی سینماها نمی‌شوند، شاید هم ترکیب بازیگران این فیلم در مقایسه با «سلام بمبئی» ساخته پیشین محمدپور که محصول مشترک سینمای ایران و هند بود و به فروش خوبی هم دست پیدا کرد برای علاقه‌مندان به سینما جذابیت ندارد؟

تگزاس ۲، همچنان خوب می‌فروشد

با گذر از تازه‌ترین فیلم‌های روی پرده، سری به فیلم‌های قدیمی‌تر و به نوعی باسابقه اکران بزنیم که در میانشان یک نکته پیش از سایر اتفاقات جلب توجه می‌کند و آن هم فروش خوب «تگزاس ۲» به کارگردانی مسعود اطیابی است، فیلمی کمدی با بازی سام درخشانی و پژمان جمشیدی.

در واقع با وجود آنکه تب و تاب اکران این فیلم در بین تماشاگران سینما خوابیده است اما در گیشه آنچنان هم اوضاع برای این فیلم بد نشده و تنها با افت نامحسوس و طبیعی فروش همراه شده است.

«تگزاس ۲» در این هفته هم مانند هفته گذشته بیش از ۸۰۰ میلیون تومان فروخت تا فروش کل خود را به مرز ۱۸ میلیارد تومان برساند، اگر این روند در چند هفته دیگر هم ادامه پیدا کند، این فیلم می‌تواند عنوان دومین فیلم پرفروش سال ۹۸ را به نام خود بزند.

حال به سراغ آمار فروش فیلم‌های روی پرده به تفکیک فروش هفتگی و کل می رویم. (فروش هفتگی از روز ۳۱ خرداد تا پیش از روز جمعه هفتم تیر محاسبه شده و آمار از سامانه فروش سینمای ایران استخراج شده است.)

نام فیلم

نام کارگردان

فروش هفتگی

فروش کل

شبی که ماه کامل شد

نرگس آبیار

دو میلیارد و ۳۹ میلیون تومان

هفت میلیارد و ۹۰۹ میلیون تومان

سرخپوست

نیما جاویدی

یک میلیارد و ۶۴۴ میلیون تومان

شش میلیارد و ۴۳۴ میلیون تومان

ما هه با هم هستیم

کمال تبریزی

یک میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان

هفت میلیارد و ۳۴۳ میلیون تومان

تگزاس ۲

مسعود اطیابی

۸۶۰ میلیون و ۷۴ هزار تومان

۱۷ میلیارد و ۹۸۵ میلیون تومان

زهرمار

سیدجواد رضویان

۷۷۸ میلیون و ۷۳ هزار تومان

یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان

سامورایی در برلین

مهدی نادری

۳۲۳ میلیون و ۱۶۲ هزار تومان

پنج میلیارد و ۳۶ میلیون تومان

متری شیش و نیم

سعید روستایی

۱۲۸ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان

۲۶ میلیارد و ۸۳۶ میلیون تومان

دختر شیطان

قربان محمدپور

۱۰۹ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان

۷۰۱ میلیون و ۴۲ هزار تومان

ایکس لارج

محسن توکلی

۶۵ میلیون و ۸۸۱ هزار تومان

۶۵ میلیون و ۸۸۱ هزار تومان

پیشونی سفید ۳

سیدجواد هاشمی

۱۸ میلیون و ۱۰۷ هزار تومان

سه میلیارد و ۲۱۷ میلیون تومان

چهار انگشت

حامد محمدی

یک میلیون و ۹۴۰ هزار تومان

۱۰ میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومان

ژن خوک

سعید سهیلی

یک میلیون و ۶۲ هزار تومان

سه میلیارد و ۲۰۵ میلیون تومان

به دنیا آمدن

محسن عبدالوهاب

۹۶۷ هزار تومان

۱۳۱ میلیون و ۵۳۱ هزار تومان

نبات

پگاه ارضی

۹۰۰ هزار تومان

۶۵۶ میلیون و ۳۳ هزار تومان

وکیل مدافع

سلما بابایی و ونداد دوشن

۷۶۹ هزار تومان

۸۵ میلیون و ۱۳۱ هزار تومان

زندانی ها

مسعود ده‌نمکی

۷۵۸ هزار تومان

چهار میلیارد و ۶۹۱ میلیون تومان

خانه دیگری

بهنوش صادقی

۱۹۶ هزار تومان

۷۹ میلیون و ۱۰۴ هزار تومان

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها