تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۰۲ - ۱۵:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 18733

کیارستمی صمدیانسیف‌الله صمدیان در زادروز تولد عباس کیارستمی گفت: زیباترین هدیه‌ای که از طرف آقای کیارستمی می‌تواند به مردم ایران اهدا شود، معرفی گروهی از فیلمسازانی است که زمانی از شاگردان او بودند.

به گزارش سینماسینما، سیف‌الله صمدیان در مراسم تولد و رونمایی از مستند «کیارستمی؛ در نمای باز» که شامگاه اول تیرماه- برگزار شد، گفت: نمی‌دانم چند نفر در این سالن مرا می‌شناسند، ولی هر چه می‌دانید را کنار بگذارید؛  مرا در اینجا به عنوان عضوی از گروه «هنر و تجربه» ببینید و تصور کنید که هیچ آشنایی با آقای کیارستمی ندارم.

او که در پردیس سینمایی «چارسو» سخن می‌گفت، ادامه داد: به هیچ وجه نمی‌خواستیم شبیه برنامه‌های معمول تولد برای ایشان تولد بگیریم بنابراین با توجه به اینکه به نظر زیباترین هدیه‌ای که از طرف آقای کیارستمی می‌تواند به مردم ایران اهدا شود، معرفی گروهی از فیلمسازانی است که به کلاس‌های او می‌رفتند؛ کسانی که امیدوارم یک صدم از چیزهایی که در کلاس شنیده‌اند را یاد گرفته باشند، فیلمی را از همین شاگردان به نمایش بگذاریم.

این هنرمند عکاس ادامه داد: تولد کیارستمی، تولد مهمی در فرهنگ و هنر ایران بوده است. زمانی آیدین آغداشلو در جایی می‌گفت که در حوزه فرهنگ؛ بعد از عمر خیام، نفر دومی که شهرت جهانی دارد،  کیارستمی است. قصد تمجید از او را ندارم اما فقط می‌خواهم پیام اصلی زندگی او را که در دوستی نزدیکم با او دریافتم بیان کنم.

صمدیان گفت: کیارستمی به واژه کار، عشق و آبرو داده است و امیدوارم جوانان کشور در هر رشته‌ای که هستند عطش کار کردن را در وجود خود احساس کنند و به یک تولید خلاق در شان انسان معاصر برسند.

این هنرمند عکاس در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت جسمی این کارگردان سینما اشاره کرد و گفت: در یک هفته گذشته نشانه‌های خوبی از بهبودی ایشان دیده‌ایم و به شرایطی رسیده است که می‌تواند تغذیه بهتری داشته باشد تا هر چه زودتر دوره نقاهتش به پایان برسد و عمل جراحی بعدی خود را که صرفا برای کنترل عفونت‌های داخلی‌شان است، انجام بدهند.

صمدیان اضافه کرد:‌ در روزهای گذشته باخبر شدم که دوستانش او را چندین دفعه برای گردش به لواسان بردند ولی من می‌دانم که او به آنجا می‌رود تا کارهای نیمه تمامش را به پایان برساند. او به قدری پیگیر کارهایش است که در زمانی که در بیمارستان بستری بود،کارهای تدوین فیلمش را پیش می‌برد.

سپس محسن شرفی‌نیا کارگردان مستند «کیارستمی؛ در نمای باز» به روی سن آمد و در سخنانی کوتاه، گفت: امیدوارم حال آقای کیارستمی هر چه زودتر بهتر شود و بتوانیم کارهای دیگری از او را ببینیم.

اوادامه داد: این فیلم حدود ۳۵ ساعت راش داشت که از صحبت‌های ۷۰ نفر از هنرآموزان کیارستمی بود که قرار بود کوتاه صحبت کنند ولی زمانی که صحبت از این کارگردان می‌شود، نمی‌توان کم صحبت کرد. این فیلم که اینجا به نمایش در می‌آید، نسخه ۷۷ دقیقه‌ای از فیلمی است که همه چیز را در خود دارد.

 مستند «کیارستمی؛ در نمای باز» شب گذشته با حضور جمعی از شاگردان عباس کیارستمی و دوستدارن سینما، رونمایی و به نمایش درآمد.

گفته می‌شود که این مستند در برنامه‌های آتی گروه سینمایی «هنر و تجربه» برای عموم اکران خواهد شد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها