تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 173774

مدیر رادیو سلامت به مناسبت هشتاد و دومین سالگرد رادیو در ایران درباره نقش موثر رسانه و عملکرد رادیو سلامت گفته است.
صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیو سلامت به مناسبت هشتاد و دومین سالگرد رادیو در ایران گفت: جامعه معاصر ایران، در حال تجربه تغییر و تحولات اساسی در زمینه های مختلف اجتماعی اعم از فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است. شرایطی که معمولاً از آن با عنوان «گذار» یاد می شود و نشان دهندۀ فروپاشی بسیاری از سنتها و هنجارهای مبتنی بر آن و درعین حال، فقدان هنجارها و ارزشهای جایگزین مناسب با شرایط و اقتضائات جدید است.
وی ادامه داد:در چنین وضعیتی بروز و شیوع بحرانهای اجتماعی و فرهنگی بسیار رایج بوده و عموم مردم می توانند فقدان انسجام اجتماعی و گسستهای فرهنگی ناشی از آن را در میان افراد و گروههای مختلف اجتماعی مشاهده کنند. رسانه رادیو می تواند نقش موثری در حفظ فرهنگ ایفا کرده و با بهره گیری از تکنولوژی های روز به عنوان رسانه کارآمد و تأثیرگذار در جامعه قرار گیرد.
مدیر رادیو سلامت با اشاره به سیاستگذاری ها که در جهت ارتقای برنامه سازی مبتنی بر پژوهش نیازمند توجه مسئولان فرهنگی است، عنوان کرد: رادیو در دنیای ارتباطی جدیدمی تواند نقشی رهبر فکری در جامعه را داشته باشد. باز ساخت ارزشها و حرکت در بستر سنتهای اجتماعی از مهمترین رسالتهای رسانه رادیو است که گاهی با بی مهری افراد تصویر محور مواجه می شود.رادیو سلامت به عنوان فراهم کننده چارچوب های سبک زندگی سالم برای مخاطبان، نگرشهای کلی در چهار حوزه سلامت جسم ، روان ، اجتماعی و خانواده در بستر معنویت ایجاد می کند.
اعتمادسعید بیان کرد: از سوی دیگر به دلیل اینکه تغییر و تحولات حوزه خانواده، تأثیرات جدی در شرایط فعلی جامعه ایران دارد، پرداختن به آموزشهای خانواده در زمره مهمترین اولویتهای شبکه رادیویی سلامت قرار گرفته است. این آموزش ها می تواند در طیف وسیعی از موضوعات مرتبط با خانواده نظیر نحوۀ برقراری روابط عاطفی و جنسی در خانواده، نحوه روابط والدین با فرزندان، شیوه های کنترل خشم، وراههای مدیریت هیجان و… است. همچنین در وضعیت بحران کرونا و آسیب های جسمی و روانی این بحران رادیو سلامت در کنار جامعه از آخرین اطلاعات علمی روز جهت توانمند سازی جامعه برای مقابله استفاده کرد و هم اکنون با اندیشمندان حوزه سلامت با آینده پژوهی در جهت شناخت مسائل و مشکلات پسا کنترل کرونا است. روز رادیو را به همه همکارانم تبریک می گویم که آینده سازان جامعه و روزگار ما هستند و در باز ساخت ارزشها با کم ترین توقع رسالت رسانه ای خود را انجام می دهند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها