تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۳:۴۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 99617

انینو موریکونه آهنگساز نامدار موسیقی جهان در اظهار نظری جنجالی؛ «تارانتینو» را فردی احمق و فیلم‌های او را آشغال توصیف کرد.

 

به گزارش سینماسینما، اینو موریکونه آهنگساز برجسته سینمای جهان که در فیلم «هشت نفرت‌انگیز» با کوئنتین تارانتینو همکاری داشت و سرانجام توانست برای این فیلم برنده اسکار بهترین موسیقی متن شود در مصاحبه‌ای جدید درباره تارانتینو گفت: او یک احمق است که از دیگران دزدی می‌کند و آنها را کنار هم قرار می‌دهد و هیچ چیز اورجینالی درباره او وجود ندارد و کارگردان نیست بنابراین با بزرگان سینمای هالیوود چون «جان هیوستون»، «آلفرد هیچکاک» و «بیلی وایلدر» قابل مقایسه نیست، این افراد فوق‌العاده بودند در حالی که «تارانتینو» دنبال چیزهای قدیمی و سرهم کردن آنهاست.

این آهنگساز ایتالیایی در ادامه گفت که طرفدار فیلم‌های تارانتینو نیست و آنها را آشغال توصیف کرد.

موریکونه که روز گذشته (۱۰ نوامبر) ۹۰ ساله شد، ساخت موسیقی بیش از ۵۰۰ اثر سینمایی و تلویزیونی و همچنین ۱۰۰ اثر کلاسیک را بر عهده داشته، تا کنون پنج‌بار با فیلم‌های «روزهای بهشت» (۱۹۷۸)، «مأموریت» (۱۹۸۶)، «تسخیرناپذیران» (۱۹۸۷)، «باگزی» (۱۹۹۱) و «مالنا» (۲۰۰۰) نامزد کسب جایزه اسکار شد و در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز جایزه افتخاری آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار را دریافت کرد و در سال ۲۰۱۶ نیز در سن ۸۷ سالگی برای فیلم «هشت نفرت‌انگیز» ساخته «کوئنتین تارانتینو» جایزه اسکار موسیقی متن را کسب کرد.

این آهنگساز برجسته که متولد شهر رم است، فعالیت هنری خود را از سال ۱۹۶۱ آغاز کرد و علاوه‌ بر سرجیو لئونه با کارگردانان سرشناسی مانند برناردو برتولوچی، پیر پائولو پازولینی‌، پدرو آلمادوار، جوزپه تورناتوره، اولیور استون،‌ ترنس مالیک‌، برایان دی‌پالما و بری لوینستون همکاری داشته است.

موریکونه در سال ۲۰۱۶، ستاره‌ای در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود به نام خود ثبت کرد که در این مراسم کوئنتین تارانتینو نیز حضور داشت.

 منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها