تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۹:۳۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 170938

یک پخش‌کننده فیلم می‌گوید که ۷۰ فیلم در صف اکران است که با ظرفیت فعلی سینماها تا نیمه سال ۱۴۰۲ تمامی آنها می‌تواند اکران شود. رقم ۳۰۰ فیلم در صف مانده درست نیست و معلوم نیست چه فیلم‌هایی است.

به گزارش  سینماسینما، علی سرتیپی پخش کننده فیلم و مدیر سینما در واکنش به این موضوع که ۳۰۰ فیلم در صف اکران مانده است گفت این حرف مستند و صحیح نیست و معلوم نیست چه فیلم‌هایی است مگر آنکه فیلم‌های مستند، کوتاه و تله فیلم هم شامل آن باشد وگرنه نهایتاً ۷۰ فیلم در صف اکران مانده که با ظرفیت فعلی سینماها تا نیمه سال ۱۴۰۲ تمامی آنها اکران می‌شوند. سرتیپی در این خصوص گفت:‌ بسیاری از فیلم‌ها اصلاً قابلیت اکران عمومی ندارند زیرا مناسب مخاطب عام نیستند و بیشتر برای گروه هنر و تجربه‌اند.

او با اشاره به ۵۰ درصدی شدن سالن‌های سینما و بالا رفتن مبتلایان به کرونا، از وخیم شدن وضعیت فروش فیلم‌ها در سینما خبر داد و گفت چیزی که می‌تواند اوضاع فروش را برای نوروز خوب کند، ترکیب فیلم‌های پرفروش برای سینما است.

او با بیان اینکه در انتهای سال قرار داریم و سینماداران باید هزینه‌های سنگین سینما و حقوق و عیدی کارکنان  را بدهیم گفت که در حال حاضر استقبال از سینما کم شده است و همین وضعیت سینماداران را برای پرداخت حقوق و هزینه‌های سینما دشوار کرده است.

سرتیپی درباره فیلم‌هایی که برای اکران نوروزی اعلام آمادگی کردند گفت که در حال حاضر ۲۰ فیلم سینمایی برای پخش اعلام آمادگی کردند که از این میان چند فیلم جشنواره فیلم فجر امسال نیز هستند. فیلم‌های «علفزار»، «موقعیت مهدی»، «ملاقات خصوصی» از جشنواره امسال و «روز صفر» از جشنواره فیلم فجر ۳۸ جزو آثار متقاضی جشنواره هستند. از سینمای کودک و نوجوان فیلمی برای اکران اعلام آمادگی نکرده اما فیلم‌های کمدی نیز در این میان حضور دارد که فیلم «ملاقات با جادوگر» یکی از آن‌ها است.

مدیر اتحادیه دفاتر پخش سینما گفت که برای اکران نوروزی ۷ فیلم می‌تواند اکران شود. او درباره عدالت فرهنگی در عرصه اکران فیلم‌ها گفت که این موضوع دست سیاست‌گذاران فرهنگی و سینمایی کشور است و باید دید که برای آن چه تصمیمی دارند.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها