تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۸/۰۶ - ۱۰:۳۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 4727
پولاد کیمیاییپولاد کیمیایی با اشاره به اینکه ساخت «معکوس» تا اطلاع ثانوی متوقف است، اعلام کرد سرمایه‌گذار فیلم از ایران خارج شده و هیچ خبری از او نیست.

 

 

پولاد کیمیایی بازیگر سینما و تلویزیون که به تازگی به دنبال ساخت اولین فیلم سینمایی خود با نام «معکوس» بود ولی این پروژه متوقف شده است گفت: «معکوس» هم مانند دیگر فیلم های سینمایی گرفتار مشکل سرمایه شده و همین مساله باعث توقف آن شد. دوستی که قرار بود به عنوان سرمایه گذار در این فیلم حضور داشته باشد و شرایطی را فراهم کرد تا ما قراردادهای لازم برای این فیلم را ببندیم و پیش تولید فیلم را آغاز کنیم، در حال حاضر ایران نیست و ما نیز هیچ خبری از او نداریم.

وی با اشاره به اینکه این فیلم یک کار پرهزینه و اکشن است و باید خوب ساخته شود، بیان کرد: من سعی کردم تا شرایطی فراهم کنم که این فیلم در حد و اندازه ژانر آن ساخته شود، به عنوان مثال زمانی که می گوییم ژانر جنگ یعنی مخاطب تنها جنگ را با صدا و افکت در سینما نبیند، بلکه صحنه های جنگ را در فیلم ببیند. «معکوس» هم از جمله فیلم هایی است که صحنه های اکشن بسیار دارد و پروداکشن آن نسبتا بزرگ است و باید در اندازه ژانر آن ساخته می‌شد.

این بازیگر سینما توضیح داد: دوست داشتم اولین کاری که به عنوان کارگردان در آن حضور دارم، در آن حرکت و هیجان وجود داشته باشد زیرا سینمای فعلی ما به خاطر ترسی که از گیشه دارد از ژانرهای سینمایی فاصله گرفته است و از اینکه بخواهد به مخاطب خود کیفیت خوب ارائه دهد می ترسد. فیلمسازان سعی می کنند فیلم ها را ارزان، کم لوکیشن و کم رنگ جلوی دوربین ببرند تا فیلم بتواند سوددهی داشته باشد. ولی من به دنبال ساخت فیلمی بودم که در شان سینمای ایران باشد، فیلمی که کمتر به دنبال نصحیت کردن جوان ها باشد و بیشتر بتواند به آنها شادابی دهد.

وی با اشاره به اینکه سینمای ایران نیازمند قصه سینمایی است، توضیح داد: «معکوس» را نمی توان صرفا یک فیلم اکشن دانست بلکه این فیلم یک اثر اجتماعی است، اما درون آن اکشن های بسیار زیادی وجود دارد. متاسفانه سرمایه گذار این فیلم سینمایی در ابتدا بودجه ای را برای ساخت فیلم در اختیار ما قرار داد اما بعد از مدتی این بودجه را قطع کرد، به همین دلیل پروژه در حال حاضر متوقف است و یا باید این پروژه را به تهیه کننده دیگری منتقل کنم و یا منتظر شوم تا بتوانم بودجه ساخت فیلم را تامین کنم.

بازیگر فیلم سینمایی «جرم» بیان کرد: در ابتدا خیلی خوب کار را شروع کردیم، حتی استوری برد فیلم هم آماده شده بود و بهترین متخصصان سینما را برای ساخت این فیلم جمع کردیم و پیش تولید بسیار موفقیت آمیزی را پشت سرگذاشتیم و حتی بخشی از فیلمبرداری را انجام دادیم اما متاسفانه با مشکلات بسیاری مواجه شدیم.

وی توضیح داد: از جمله این مشکلات می توان به رضا یزدانی و ناصر ملک مطیعی اشاره کرد، هیچ کدام از این دو بازیگر انصراف ندادند، اما مساله این است که ناصر ملک مطیعی مجوز بازی نداشت و رضا یزدانی هم گرفتار کنسرت های خود بود، این در حالی است که من به دنبال بازیگری بودم که انگیزه کافی برای حضور در این فیلم داشته باشد و تمام وجود بازیگرم در اختیار فیلم باشد، نه اینکه بخشی از ذهن بازیگر درگیر امور دیگر باشد.

وی ادامه داد: کار اصلی رضا یزدانی خوانندگی است و روز اول که ما با هم برای حضور او در «معکوس» صحبت کردیم، قرار بود تمام انرژی خود را برای فیلم قرار دهد تا بتواند به عنوان یک بازیگر در این فیلم حضور داشته باشد. با توجه به همکاری های قبلی که با این خواننده داشتم، فکر می کردم که بتواند از کارکتر خوانندگی جدا شده و به یک بازیگر تبدیل شود، اما او بیشتر حواس خود را درگیر کنسرت هایش کرده بود و آن انرژی لازم را برای بازی در این فیلم نداشت. این در حالی است که قرار بود او به عنوان نقش اول در «معکوس» حضور داشته باشد و این فیلم برای من بسیار حیاتی است.

بازیگر فیلم سینمایی «حکم» بیان کرد: زمانی که یزدانی را برای نقش اول انتخاب کردم، با انتقادهای شدیدی مواجه شدم که چرا از یک خواننده برای نقش اول فیلم خود استفاده می کنم، این انتقادها بسیار تند و تیز بود و می گفتند من برای حضور رضا یزدانی دست به ریسک زده بودم. فکر می کنم یزدانی سینما را به عنوان مکملی برای موفقیت در موسیقی می دانست و البته این نظر اکثر عوامل این فیلم بود.

وی تاکید کرد: باید انتخاب می‌کردم که یک فیلم متوسط رو به بد می ساختم و یا فیلم را متوقف می کردم و بازیگران جدیدی را به چرخه این فیلم اضافه می کردم، به همین دلیل ترجیح دادم تا این فیلم را متوقف کنم و منتظر فرصت مناسبی برای ساخت آن باشم.

کیمیایی در پایان تاکید کرد: همایون ارشادی، گلی سجادی و جواد عزتی از جمله بازیگرانی بودند که برای این فیلم انتخاب شدند و قرار بود تا فیلم دوباره جلوی دوربین برود که متاسفانه سرمایه گذار نتوانست به ما بودجه برساند و ناپدید شد. امیدوارم شرایطی فراهم شود تا بتوانم این فیلم را جلوی دوربین ببرم.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها