تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۸:۰۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 121684

سفیر چین با حسین انتظامی در سازمان سینمایی دیدار کرد.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در راستای گسترش و تعمیق همکاری‏‌های سینمایی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، سفیر این کشور در تهران با رییس سازمان سینمایی دیدار کرد.

در این دیدار که روز گذشته انجام شد طرفین ضمن تاکید بر اشتراکات دو کشور، بر گسترش همکاری ‏های سینمایی بویژه در حوزه تولید مشترک و عرضه و پخش آثار سینمایی در بازارهای طرفین تاکید کردند.

حسین انتظامی در این دیدار با تشریح سیاست‌‏های سینمایی ایران، بر اهمیت گسترش مراودات و مبادلات سینمایی میان دو کشور تاکید کرد و در همین راستا، آمادگی سازمان امور سینمایی را برای عقد هرچه سریع‏تر تفاهمنامه همکاری‏های مشترک سینمایی با تاکید بر انجام تولیدات مشترک، اعلام کرد.

سفیر چین نیز که در این دیدار رایزن فرهنگی کشورش در ایران را نیز به همراه داشت، با استقبال از توسعه همکاریهای سینمایی، ضمن ابراز علاقمندی خویش به کشور و فرهنگ ایران و اهمیت سینما در شناخت متقابل دو کشور از یکدیگر، بر عزم جدی‏ اش برای پیگیری امضای تفاهم‌نامه‏‌ها تاکید کرد و گفت: من تنها چند ماهی است که به ایران رسیده‌ام و با این حال علاقه بسیاری به فرهنگ و کشور ایران پیدا کرده‏‌ام.

در این دیدار روح الله حسینی، مدیرکل دفتر جشنواره‏ ها و همکاری‏های بین‏ الملل سازمان، رائد فریدزاده دبیر شورای بین‏ الملل سازمان و شریعتی به نمایندگی از وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها