تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۵ - ۱۱:۲۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 90475

آکادمی علوم و هنرهای سینِما با دعوت از ۹۲۸ فرد جدید برای عضویت در این آکادمی رکورد تازه‌ای ثبت کرد.

به گزارش سینماسینما،‌ دعوت از ۹۲۸ نفر برای عضویت در آکادمی علوم و هنرهای سینما که هر سال مراسم اسکار را برگزار می‌کند، بی‌سابقه است و رکورد جدیدی در این زمینه محسوب می‌شود.

در فهرست افراد جدید دعوت شده برای عضویت در آکادمی اسکار نام سه ایرانی هم به چشم می‌خورد. حسین جعفریان فیلمبردار شناخته‌شده سینمای ایران که آثاری مانند «فروشنده»، «درباره الی» و «سارا و آیدا» را در کارنامه دارد در شاخه فیلمبرداران به آکادمی دعوت شده است.

دو ایرانی دیگر این فهرست فرنوش صمدی و علی عسگری هستند که برای عضویت در شاخه انیمیشن و فیلم کوتاه دعوت شده‌اند.

آکادمی علوم و هنرهای سینِما در صدد است تا با دعوت از تعداد زیادی از زنان و افراد غیرسفیدپوست حاضر در صنعت سینِما تنوع را در ترکیب اعضا افزایش دهد و از انتقاداتی که در چند سال اخیر به اسکار شده است، بکاهد.

در این فهرست بلند بالا کوانژنی والیس بازیگر ۱۴ ساله فیلم «جانوران حیات‌وحش جنوب» جوان‌ترین و سوفیا گوبایدولینا آهنگساز ۸۶ ساله فیلم «کشتن گوزن مقدس» مسن‌ترین فرد است.

در این بین ۴۹ درصد افراد حاضر در فهرست را زنان و ۳۱ درصد را افراد رنگین‌پوست تشکیل می‌دهند که در صورت حضور تمام آن‌ها در آکادمی، بخشی از هدف آکادمی در راستای ایجاد تنوع محقق خواهد شد.

از دیگر نکات قابل توجه فهرست حضور ۱۷ چهره برنده جایزه اسکار و ۹۲ نامزد این جایزه است. از جمله آن‌ها می‌توان به تیموتی شلمی و دنیل کالویا نام برد که هر دو برای اسکار بازیگر نامزد جایزه شدند.

بیشترین اعضای دعوت شده در شاخه بازیگری هستند که تعداد آن‌ها ۱۶۸ نفر است که چهره‌های سرشناسی چون دیزی رایدلی از «جنگ ستارگان»، امیلیا کلارک از «بازی تاج و تخت»، طاهر رحیم بازیگر فیلم «گذشته» به کارگردانی اصغر فرهادی در آن حضور دارند.

از چهره‌های سرشناسی که به آکادمی دعوت شده‌اند شاید مشهورترین جی‌کی رولینگ خالق مجموعه «هری پاتر» باشد که برای عضویت در شاخه نویسندگان دعوت شده است. کندریک لامار رپر معروف نیز در میان اعضای دعوت شده برای شاخه موسیقی دیده می‌شود.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها