تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۱:۰۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 39031

 
آیدین سیارسریع | بی قانون

روز گذشته حسام نواب‌صفوی این یگانه‌ی عرصه هنر و دردانه سینمای ایران خبر داد که به نمایندگی از «ملت ایران» با پیگیری های لازم توانسته است که شبکه فارسی ۱ را تعطیل کند. بنده به نوبه خودم و به نمایندگی از ملت ایران این موفقیت بزرگ را به هنرمند و حقوق دان بزرگوار آقای نواب‌صفوی که عمر و زندگی هنری خودشان را صرف بومی‌سازی نمادها و شخصیت‌های فاسد غرب کرده‌اند تبریک عرض می‌کنم. ایشان به گفته خودشان با اتحادی که بین وکلا در اکثر کشورها ایجاد کردند توانستند در محاکم بین المللی این شبکه را محکوم کنند که این امر نشان می‌دهد این شبکه موذی با بیست الی سی نفر نیروی کارِ چموش و تنها سه چهار برنامه تولیدی توانسته بود (طبق آمار رسمی مرکز لرزه نگاری) بنیان خانواده را نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان هم دچار لرزش کند. خوشبختانه با تدبیر جناب نواب صفوی این خطر بزرگ از سر ملت ایران دفع شد و توانستیم این پیچ خطرناک را هم از سر بگذرانیم. در این میان چند سوال برای ملت ایران به وجود آمده است که بنده به نمایندگی از ایشان جسارت کرده و این سوالات را خدمت وکیل ملت ایران مطرح می‌کنم:

۱) ملت ایران می‌پرسند آقای نواب صفوی که دارای قدرت انهدام شبکه های ماهواره‌ای است چرا اقدام به تعطیلی شبکه‌هایی چون بی بی سی فارسی، صدای امریکا و من و تو نمی‌کند؟ مگر نه این که شبکه‌های مذکور برای ملت ایران و افکار عمومی ضرر و زیان بیشتری دارند؟ بنده به عنوان نماینده ملت ایران به ملت ایران عرض می‌کنم ساده نباشید! ملت ایران پای برنامه‌های شبکه‌های سیاسی آن ور آبی نمی‌نشینند و اگر هم بنشینند حرف‌هایشان را باور نمی‌کنند ولی شبکه ای مثل فارسی‌وان با غیرسیاسی نشان دادن خود و نمایش سریال‌های خاص به صورت زیرپوستی، سرپایی و بدون درد، بنیان خانواده را به در و دیوار خانه می‌پاشد بدون این که آدم خودش متوجه شود.

۲) متاسفانه مردم ایران (که جدیدا خیلی خیره سر شده اند) از جواب بالا قانع نشده و می‌پرسند: خب اگر اینطور است، چرا آقای نواب صفوی به جای فارسی‌وان که بیننده زیادی نداشت و آخرین موجی که ایجاد کرد در دوران ویکتوریا و تاتانیا بود، شبکه جم را منهدم نکرد که با همان رویکرد، بینندگان بسیار بیشتری دارد؟ در جواب باید به خدمت این عزیزان عرض کنم که این فضولی‌ها به شما ملت شریف، بزرگ و بافرهنگ ایران نیامده و بهتر است سرتان به کار خودتان باشید. صلاح شما را آقای نواب صفوی تشخیص می‌دهد یا خودتان؟

۳) سوال بعدی‌ای که ملت ایران می‌پرسند این است که چرا متن استاد عزیز آقای نواب صفوی تا این حد مغشوش و دارای اشکال است؟ مگر نه این است که وکلا باید نسبت به باقی اقشار دقت و وسواس بیشتری در استفاده از واژگان و عبارات داشته باشند؟ ایشان در ابتدای پست اینستاگرام خود چنین آورده‌اند که: «وقتی شبکه فارسی ۱ اقدام به سریال‌های غیراخلاقی کرد! (اصولا شبکه‌ها اقدام به ساخت یا پخش سریال می‌کنند و کسی اقدام به خود سریال نمی‌کند زیرا امکان پذیر نیست.) متاسافانه (!) طلاق‌هایی موسوم به طلاق‌های فارسی ۱ شکل گرفت و بنیان خانواده خیلی از خانواده های ایرانی مورد هدف قرار گرفته شد. و از هم پاشیده شد…»

واقعا بنده این همه بهانه‌جویی را از سوی ملت ایران درک نمی‌کنم. استاد از آنجایی که اکثرا درگیر پرونده‌های بین المللی هستند نمی توانند جز انگلیسی تحریر کنند و از همین رو متن را ابتدا به انگلیسی نوشته و بعد به گوگل‌ترنسلیت دادند که ببینند به فارسی چه می‎شود و گوگل‌ترنسیلت از خدا بی خبر و آلت دست بیگانه و مامور فارسی وان هم این بلا را سر متن آورده تا آبروی استاد را ببرد.

۴) در نهایت بنده به عنوان نماینده ملت ایران از نماینده دیگر ملت ایران آقای نواب صفوی عاجزانه تقاضا دارم: یک) با تعطیل کردن شبکه من و تو و برنامه استیج مانع از بروز جنگ داخلی بر سر این که «حق کی بود؟» در دو ماهه آخر سال در کشور شوید. دو) با عنایت به این که هیچ قدرت زمینی و فرازمینی ای قادر به بی خیال کردن شخصی به نام شب خیز در تولید برنامه با بشکن و فال حافظ نیست ولی شما شانس خود را در این زمینه امتحان کنید، انشاا… که با یاری ملت موفق شوید.
با تشکر، نماینده دوم ملت ایران

🔻🔻🔻
روزنامه طنز بی قانون (ضمیمه طنز روزنامه قانون)

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

 1. حدیث
  ۱۹, دی, ۱۳۹۵ ۶:۴۲ ق٫ظ

  به نظر من من بهتره اول خودت تعطیل بشی به صورت داوطلبانه !هم ثوابش بیشتره هم فایدش
  ملت هم از دست طنزهای لوس و صد تا نه یه غاز تو یکی راحت میشه!!

 2. محمد ماکوبی
  ۱۹, دی, ۱۳۹۵ ۶:۰۶ ب٫ظ

  عالی

نظر شما


آخرین ها