تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۹:۱۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 145372

لئوناردو اسباراگلیا ستاره آرژانتینی الاصل اسپانیا، در جدیدترین اثر آریل وینوگراد کارگردان آرژانتینی بازی کرد. 

به گزارش سینماسینما، تریلر فیلم جدید کارگردان جوان آرژانتینی، آریل وینوگراد (Ariel Winograd) منتشر شد. 

وینوگراد در حال انجام مراحل پس از تولید فیلم جدید خود با عنوان Hoy se arregla el Mundo (امروز دنیا بر وفق مراد است) است. ستاره ی سینمای اسپانیا  لئوناردو اسبارگلیا که آرژانتینی الاصل است و از بازیگران اصلی فیلم «درد و افتخار» پدرو آلمادوار بود در این فیلم به ایفای نقش  می‌پردازد.

آریل وینوگراد کارگردان، فیلمنامه نویس، مدیر تولید، مجری، دستیار کارگردان، عکاس، تدوین گر و تهیه کننده آرژانتینی متولد بوینس آیرس در  سال ۱۹۷۷ است. 

سینمای آرژانتین در ایران خیلی شناخته شده نیست. اگر چه جزو سینماهای فعال کشورهای آمریکای لاتین است. او در زمره‌ی کارگردانانی است که طی ده سال گذشته درخشش خوبی در آرژانتین و سینمای بیرون از آرژانتین داشته است.

او آثاری چون «بی فرزند» که تولید مشترک اسپانیا و آرژانتین است،  «مامان به مسافرت رفت» (۲۰۱۷) و «سرقت قرن» (۲۰۲۰) را در کارنامه ی خود دارد. در باره سرقت قرن می توان گفت برعکس عنوان فیلم که اینطور به نظر می رسد که کار خشنی باشد اما این فیلم اصلا خشن نیست و یک اثر  کمدی است و براساس یک اتفاق واقعی ساخته شده است. 

سینمای وینوگراد از  اغراق و مسائل جنسی که در سینمای آمریکای لاتین بیشتر دیده می شود فاصله  دارد. 

در مورد لئوناردو اسباراگلیا باید گفت او برای اولین بار کارش را در ۱۶ سالگی با هکتور اولیو از کارگردانان بنام آرژانتین آغاز کرد. او کارهای زیادی را در کارنامه ی بازیگری خود در زمینه ی تئاتر، تلویزیون و سینما دارد. 

اسباراگلیا در ۱۹۹۵ جایزه بهترین بازیگر را برای بازی در فیلم اسب های وحشی به کارگردانی مارسلو پینیرو از جشنواره هوالوو HUELVA بدست آورد. او در ۱۹۸۸ به اسپانیا مهاجرت کرد و در آنجا به موفقیت های زیادی دست یافت. 

این بازیگر در کارنامه ی خود نامزدی و جوایزی چون امی در ۲۰۱۰، مارتین فیرو در ۱۹۹۷ و گویا در ۲۰۰۱ را دارد. او در فیلم آخر وینوگارد که در حال حاضر تریلر آن ارائه شده نقش پدری را بازی می کند که رابطه ی بسیار خوبی با فرزندش دارد و تهیه‌کننده یک برنامه پر طرفدار تلویزیونی است.  این فیلم در زمره فیلمهایی است که با موضوع  پدرانگی ساخته  شده‌اند. ارائه این فیلم در سال ۲۰۲۱ خواهد بود. 

لئوناردو اسباراگلیا در نقش دیوید ساماراس  David Samarás با  ناتالیا  اوریرو Natalia Oreiro در نقش سیلوینا Silvina و بنجامین اوترو Benjamín Otero (نقش  بنیتو ی کودک Benito) همبازی است.

ترجمه و گردآوری: مهگان فرهنگ

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها