تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۰:۵۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 145120

کشور فرانسه امروز پنج فیلم را به عنوان انتخاب اولیه در نظر گرفته است که تا هفته آینده در تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۹آبان) از بین آنها نامزد نهایی خود را برای معرفی به آکادمی اسکار برای رقابت در بخش «بهترین فیلم بین اللملی» (غیرانگلیسی زبان) معرفی کند.

به گزارش سینماسینما این فیلمها «ا.د.ن » ADN ساخته مای ون، «تابستان ۸۵» ساخته فرانسوا اوزون، «دو» ساخته فیلیپو منقزی،«دختران ناز» ساخته مینونا دوکوره و «گاگارین» اولین فیلم فانی لیاتارد هستند.

کمیته انتخاب فرانسوی برای معرفی فیلم به اسکار عبارتند از: رییس آکادمی سزار، ورونیک کایلا، مدیر جشنواره کن، تی‌یری فرمو، سرژ توبیانا، رییس اونی فرانسه* (UniFrance) به همراه چند سینماگر و تهیه کننده.

قرار است مراسم جوایزه نود وسومین دور اسکار ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ در لوس آنجلس برپا شود. سال گذشته فیلم «پارازیت» از کره ساخته بونگ جون هو، با به دست آوردن چهار اسکار شگفتی ساز شد. همه پنج فیلم معرفی شده امسال فرانسوی جزو آثار انتخاب های جشنواره کن ۲۰۲۰ بوده اند. اما این جشنواره در اثر ویروس کرونا برگزار نشد ولی این فیلمها بعدا بنمایش عمومی در آمدند. در گمانه‌زنی منتقدین فیلم، تابستان ۸۵ شانس بیشتری خواهد داشت. سینمای فرانسه در مجموع ‌در زمینه های مختلف مثل بازیگری، کارگردانی، موسیقی و غیره توانسته ۴۹ اسکار به دست آورد.

*اونی فرانسه یک سازمان دولتی است که در خدمت سینمای فرانسه در سراسر جهان است. هر فیلم که از فرانسه در جشنواره های مهم جهان انتخاب شود، وظیفه خود می‌داند زمینه همکاری با آن فیلم را برای خوب معرفی شدن در آن جشنواره ‌به عهده بگیرد. درضمن در برخی از کشورهای مهم از نظر لجستیکی، وقتی هفته فیلم فرانسه برگزار می‌شود از آن حمایت مالی و ‌تبلیغاتی می‌کند. به نوعی معرف سینما فرانسه در جهان هم است. این سازمان ‌در سال ۱۹۴۹ بنیانگذاری شده و زیر پوشش مرکز ملی سینمای فرانسه است. مرکز ملی سینما (cnc) تمامی فعالیت های سینمای فرانسه را پوشش می‌دهد و زیر نظر وزارت فرهنگ فرانسه است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها