تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۴۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 151132

پسران بد تا ابددرآمدهای حاصل از اکران فیلم در سینماهای آلمان طی سال ۲۰۲۰ با کاهش چشمگیر ۶۹ درصدی به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا همراه شده است.

به گزارش سینماسینما، آمار رسمی منتشر شده از سوی هیات فدرال فیلم آلمان نشان می دهد درآمدهای حاصل از اکران های سینمایی در این کشور در سال ۲۰۲۰ حدود ۸۵۷ میلیون دلار کاهش داشته و با نزول ۶۹ درصدی به ۳۸۶ میلیون دلار رسیده است.

همچنین تعداد بلیت فروخته شده در سینماهای آلمان در سال گذشته میلادی نیز ۶۷.۹ درصد کاهش داشته و به عبارت دیگر سینمای آلمان در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۸۰ میلیون قطعه بلیت کمتر نسبت به سال ۲۰۱۹ فروخته است.

سالن های سینما در آلمان ابتدا در اواسط ماه مارس ۲۰۲۰ و همزمان با نخستین قرنطینه عمومی برای مهار  شیوع ویروس کرونا در این کشور تعطیل شد و با کاهش تدریجی موارد ابتلا به این ویروس، در ماه جولای سینماها در برلین با ۲۰ تا ۲۵ درصد از ظرفیت بازگشایی شدند اما بار دیگر با بروز موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا در اواخر پائیز و دومین قرنطینه عمومی، سینماها در آلمان بار دیگر درهای خود را به روی مخاطبان بستند.

سینماهای آلمان در حال حاضر نیز تعطیل هستند و بعید است سینماها تا انتهای ماه مارس ۲۰۲۱ بازگشایی شوند.

فیلم سینمایی «پسران بد تا ابد» سال گذشته پیش از آغاز بحران کرونا اکران خود را در آلمان آغاز کرد و با فروش ۱۸ میلیون دلاری حاصل از فروش ۱.۸ میلیون بلیت، پرفروش ترین فیلم سینمای آلمان در سال ۲۰۲۰ بود و البته سال گذشته سهم آثار آلمانی در بازار سینمایی این کشور به رکورد ۳۵ درصد رسید.

ریزش گیشه سینمای آلمان در سال ۲۰۲۰، آینه‌ای از وضعیت سینمای اروپا در سال گذشته میلادی است.

بر اساس آمارهای جدید منتشر شده توسط اتحادیه بین المللی سینما (UNIC)، درآمدهای حاصل از اکران های سینمایی در سراسر ۳۸ کشور اروپایی به دلیل محدودیت های ناشی از بحران کرونا، ۷۰.۶ درصد معادل ۷.۵ میلیارد دلار کاهش داشته است.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها