تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 32855

نفسسینمای ایران امسال با نامزدی در ۷ شاخه رقابتی، حضور پررنگی در جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک دارد و تعدادی از سینماگران ایرانی نامزد این جایزه، این روزها مسافر استرالیا شده‌اند.

به گزارش سینماسینما، مراسم اعطای جوایز دهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک در حالی فردا (پنجشنبه) در بریزبن استرالیا برگزار می‌شود که سینمای ایران در شاخه بهترین فیلم با دو فیلم «محمد رسوال الله» و «دختر» از شانس بالایی برای کسب جایزه در این رویداد سینمایی برخوردار است.

محمدرضا صابری (پخش‌کننده و تهیه‌کننده فیلم محمد رسول‌الله)، مهرداد اسکویی (کارگردان رویای دم صبح)، مهران کاشانی (فیلم‌نامه نویس «دختر») ، فرهاد اصلانی (بازیگر فیلم «دختر»)، محمد حسین قاسمی (تهیه‌کننده فیلم «نفس») و منوچهر محمدی (تهیه‌کننده سینمای ایران) از جمله هنرمندانی هستند که رسما اعلام شده است که در این سفر حضور دارند.

فیلم «محمد رسول الله» ساخته مجید مجیدی، «دختر» به کارگردانی «رضا میرکریمی»، «سرمای کلندر» به کارگردانی «مصطفی کارا» و «خاکستر گرم» ساخته روانشناختی «زکی دمیرکوبوز» هر دو از ترکیه و فیلم «دانش‌آموز» از «کریل سربرنیکوف» محصول فدراسیون روسیه پنج فیلمی هستند که برای کسب جایزه بهترین فیلم بلند جوایز آسیاپاسیفیک ۲۰۱۶ رقابت خواهند کرد.

فیلم «دختر» علاوه بر این در شاخه بهترین فیلمنامه (مهران کاشانی) و بهترین بازیگر مرد (فرهاد اصلانی) نیز نامزد کسب جایزه شده است.

«ویتوریو استورارو» فیلمبردار صاحب نام و برنده سه جایزه اسکار نیز برای فیلم «محمد رسول‌ الله» در بخش بهترین فیلمبرداری نامزد جایزه آسیاپاسیفیک شناخته شده است.

فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار در بخش بهترین فیلم بلند جوانان با دو فیلم از هند، یک فیلم افغانستان و همچنین فیلمی از سینمای کره جنوبی برای کسب جایزه این بخش برای دریافت جایزه رقابت می‌کند و مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی نیز در بخش بهترین مستند بلند با فیلم‌هایی از کشورهای تایوان، کامبوج، استرالیا و روسیه برای کسب جایزه اول رقابت خواهد داشت.

همچنین طبق اعلام پیشین امسال منوچهر محمدی تهیه کننده ایرانی به دلیل کسب موفقیت‌های برجسته در فیلم و سینمای آسیا و اقیانوسیه، بعنوان برنده دهمین دوره جایزه فیاپف (فدراسیون بین المللی جامعه‌ی تهیه کنندگان) در مراسم جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک انتخاب شده است و جایزه‌اش اهدا می‌شود.

ریاست هیئت داوران بخش بین‌الملل امسال جوایز آسیاپاسیفیک بر عهده «لرد دیوید پوتنام» تهیه‌کننده برنده اسکار بریتانیایی است و سایر اعضای هیئت داوران نیز شامل «کیم دونگ-هو» رئیس کنونی جشنواره فیلم بوسان، «نانسون شی» تهیه‌کننده اهل کشور هنگ‌کنگ، «جین چپمن» تهیه‌کننده فیلم برنده نخل طلای «پیانو» و «شیام بنگال» کارگردان با سابقه هندی می‌شود.

دهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک در تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۶ (چهارم آذر) در بریزبن استرالیا برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها