تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۷:۰۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 145619

«سینما آفریقا»ی تهران ضمن تحویل به حوزه هنری در اولویت فاز دوم طرح توسعه سینماهای حوزه هنری قرار گرفت.

به گزارش سینماسینما، سیدمصطفی حسینی مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» با اعلام خبر واگذاری «سینما آفریقا»ی تهران به حوزه هنری گفت: پیروی ابلاغیه دفتر مقام معظم رهبری مبنی بر واگذاری سینماهای تحت پوشش بنیاد مستضعفان به حوزه هنری و پیگیری‌های انجام شده، سرانجام امروز دوشنبه ۳ آذرماه این سینما رسما تحویل موسسه «بهمن سبز» شد تا بزودی به پردیس مجهز چندساله تبدیل  شود.

وی افزود: موسسه «بهمن سبز» در راستای طرح تحول سینماهای حوزه هنری در سراسر کشور، به زودی پروژه بازسازی و توسعه این سینمای باسابقه و ماندگار ایران را طراحی و آغاز خواهد کرد.

مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» درباره جزییات این طرح گفت: در این طرح، «سینما آفریقا» به پردیس مجهزی با بیش از ۱۰ سالن نمایش شامل کافه سینمای روباز، سالن ویژه کودک، سالن سینمای ۳D، سالن VIP و استودیوهای تخصصی با برخورداری از استانداردهای روز دنیا تبدیل و وارد چرخه اکران خواهد شد.

این مدیر سینمایی در پایان بیان کرد: حفظ، احیا و بازگشت دوباره سینماهای خاطره‌انگیز و ماندگار به چرخه فرهنگ و هنر، از اهداف اصلی موسسه «بهمن سبز» در طرح تحول سینماهاست که پیش از این با بازسازی و توسعه سینماهایی نظیر پردیس سینمایی «ساحل» و «چهارباغ» اصفهان، پردیس سینمایی «عصرجدید» گرگان، پردیس سینمایی «بهمن» شهرکرد، پردیس سینمایی «بهمن» تهران، پردیس سینمایی «اکسین» اهواز و… رخ داده است.

منبع: صبا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها