تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 192639

نمایش ویژه فیلم‌های مستند در موزه سینما با مشارکت انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند با نمایش «جام حسنلو» آغاز می‌شود.
به گزارش سینماسینما،  با توجه به اهمیت سینمای مستند و نمایش آثار ماندگار این گونه سینمایی موزه سینما مجموعه نمایش‌هایی را تحت عنوان «شب‌های مستند» به صورت هفتگی برگزار می‌کند.
در این نشست‌ها که سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۱۷ در سالن فردوس موزه سینما برگزار خواهد شد یک فیلم مستند کمتر نمایش داده شده اکران می‌شود و سپس نشست نقد و بررسی با حضور سازنده اثر، فعالان سینمای مستند و علاقمندان سینما برگزار خواهد شد.
برنامه شب‌های مستند توسط موزه سینما و با همکاری انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند اجرا می‌شود و حضور در این نشست‌ها برای علاقمندان  آزاد و رایگان است.
در اولین جلسه از این سلسله نشست‌ها روز سه شنبه ۲۱ آذر مستند «جام حسنلو» ساخته محمدرضا اصلانی به نمایش درمی‌آید و پس از نمایش فیلم نشست نقد و بررسی فیلم با حضور کارگردان اثر و ارد عطارپور مستندساز برگزار می‌شود.
مستند «جام حسنلو» اولین ساخته محمدرضا اصلانی در سینمای مستند است. او سال ۱۳۴۶ این مستند را بر اساس ماجرای کشف جام تمام طلای حسنلو ساخت.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها