تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۱۴:۲۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 74802

معاون توسعه و فناوری رسانه ملی با اشاره به اچ دی شدن شبکه های سیما این اقدام را در سال جاری عملی ندانست و بیان کرد که این کار نیاز به زمان زیادی دارد.

به گزارش سینماسینما، رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی درباره زمان اچ دی کردن شبکه های یک، دو و سه گفت: طرح های تحولی در زیرساخت سازمان صداوسیما پیچیده و سنگین است و اینگونه نیست که در بازه زمانی کوتاه مدت بتوان این کار را انجام داد.

وی ادامه داد: قطعا اچ دی شدن شبکه های سیما در سال جاری انجام نخواهد شد چون طراحی و تامین تجهیزات و همچنین سفارش و نصب آنها به زمان نیاز دارد. در واقع تبدیل شدن یک شبکه از اس دی به اچ دی مثل این است که ما هیچ شبکه ای نداریم و می خواهیم شبکه جدیدی راه بیندازیم.

علیدادی عنوان کرد: با اچ دی شدن شبکه دیگر نمی توان از هیچ یک از تجهیزات قبلی شبکه ها از جمله نور، گریم و استودیو استفاده کرد و باید زیرساخت های جدیدی را ایجاد کرد.

وی درباره اچ دی شدن شبکه سه بیان کرد: شبکه سه به طور کامل هنوز اچ دی نشده و فقط استودیوی آن اچ دی شده است درصورتی که وقتی می گوییم اچ دی یعنی کل فرایند تولید و پخش باید اچ دی شود. اکنون فقط استودیوی شماره ۱۱ اچ دی شده است که به خاطر انتخابات و به صورت ضربتی اما با کیفیتی بالا اچ دی شد و باقی استودیوها هم در دستور کار است.

علیدادی در پایان اظهار کرد: ما تعداد زیادی استودیوی تولید، واحد سیار و استودیوهای ساختمان الوند و خارج از سازمان صداوسیما داریم که باید به صورت اچ دی دربیایند یعنی باید کل تجهیزات موجود جمع آوری شده و از تجهیزات جدید که سفارش داده خواهد شد، استفاده شود.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها