تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۰۶:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 62553

۶۳۶۰۱۴۲۱۷۶۸۱۹۵۲۰۷۷دبیر شورای عالی تهیه‌کنندگان از جلسه‌ای خبر داد که طی آن موضوع تهیه‌کنندگی فیلم‌های کارگردانان فیلم‌اولی بررسی و نکاتی مطرح شده است.

به گزارش سینماسینما، دوشنبه ۱۶ مرداد ماه جلسه‌ای میان نمایندگان کانون کارگردانان با انجمن تهیه‌کننده کارگردانان برگزار شد که در آن به بررسی مسایل صنفی سینمای ایران پرداختند. طی این نشست هر دو تشکل صنفی موضوع فیلمسازیِ کارگردانانی را که قصد دارند برای اولین بار فیلم بلند سینمایی بسازند مورد بررسی قرار دادند. در این نشست هر دو تشکل تاکید کردند تهیه‌کنندگی فیلم‌های کارگردانان اول بهتر است به عهده‌ تهیه‌کنندگانی قرار گیرد که خود قبلا تجربه کارگردانی داشته‌اند.

مهرداد فرید دبیر شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران و نایب رییس انجمن تهیه کننده-کارگردانان درباره این جلسه گفت: «دوشنبه هفته گذشته ۱۶ مرداد ماه، جلسه‌ای بین نمایندگان کانون کارگردانان با انجمن تهیه‌کننده کارگردانان برگزار شد و در نهایت هر دو انجمن به این نتیجه رسیدند که تهیه‌کنندگی فیلم‌های کارگردانان اول بهتر است برعهده‌ آن دسته از تهیه‌کنندگانی باشد که قبلا تجربه کارگردانی داشته‌اند چرا که کارگردانان فیلم اول در چنین شرایطی دیگر نیازی به مشاور کارگردان ندارند.»

او ادامه داد: «در واقع زمانی که کارگردانان جوان اولین تجربه بلند سینمایی خود را پشت سر می‌گذارند، بی‌شک در طول کار نیاز به همراهی و مشورت در حوزه کارگردانی خواهند داشت که در چنین شرایطی تهیه‌کننده‌ای که خود پیش از این تجربه کارگردانی داشته می‌تواند در این زمینه به آن کارگردان جوان کمک کند.»

فرید در پایان گفت: «البته این امر به این معنا نیست که تهیه‌کنندگانی که تنها به عنوان تهیه‌کننده فعالیت می‌کنند، اجازه نداشته باشند که تهیه‌کنندگی فیلم‌های اول را برعهده گیرند بلکه صحبت از اولویت‌ها و توانایی‌هاست. به قول معروف «چون که صد آمد نود هم پیش ماست».»

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها