تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۲:۵۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 141696

شهرام مکری نویسنده و کارگردان سینما که امسال با فیلم جنایت بی‌دقت، در جشنواره فیلم ونیز حضور دارد، در بخش آسیایی ویژه برنامه آینده سینمای جهان، در ونیز، درباره مشکلات سینمای ایران برای تولید مشترک سخنرانی می‌کند.

به گزارش سینماسینما برنامه ویژه‌ای به میزبانی اتحادیه اروپا با عنوان «آینده سینمای جهان» یکشنبه ششم سپتامبر (شانزده شهریور)، در این جشنواره برگزار می‌شود. این برنامه شامل دو میزگرد است که با تمرکز بر تولیدات مشترک بین قاره آسیا و آفریقا با سایرکشورهای دنیا با مجموعه‌ای سخنرانی برگزار می‌شود.

در بخش آسیایی شهرام مکری به عنوان نماینده ایران برای سخنرانی به این میزگرد دعوت شده که درباره مشکلات سینمای ایران برای دستیابی به تولیدات مشترک سخنرانی خواهد کرد. جرجیو فیکارلی رییس بخش فرهنگی اتحادیه اروپا میهمانان این بخش را با مشورت البرتو  باربرا مدیر جشنواره انتخاب کرده و سخنرانان را دارای ایده‌هایی خوب برای آینده سینمای کشورشان دانسته است.

فیلم سینمایی جنایت بی‌دقت، به کارگردانی شهرام مکری و تهیه کنندگی نگار اسکندرفر سومین فیلم ایرانی حاضر در این جشنواره در کنار خورشید به کارگردانی مجید مجیدی و دشت خاموش به کارگردانی احمد بهرامی است. هجده شهریور نمایش رسمی این فیلم در بخش افق‌ها با حضور کارگردان، تهیه کننده و بازیگران فیلم برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها