تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 4124

فیلم شوالیهکمدی یونانی «شوالیه» به کارگردانی آتینا ریچل تسانگاری برنده جایزه بهترین فیلم پنجاه و نهمین جشنواره فیلم لندن BFI شد.

به گزارش «سینماسینما»، مراسم اختتامیه این دوره جشنواره فیلم لندن BFI که از آن به عنوان بزرگ‌ترین جشنواره سینمایی بریتانیا یاد می‌شود، شنبه‌شب در بنکوتینگ هاوس برگزار شد و فیلم «شوالیه» (Chevalier) به کارگردانی آتینا ریچل تسانگاری جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد.

به گزارش ورایتی، تسانگاری سینماگر یونانی که در مقام کارگردان فیلم تحسین‌شده «آتنبرگ» و در مقام تهیه‌کننده فیلم جنجالی «Dogtooth» را در کارنامه دارد، در فیلم جدید خود خصومت و رقابت مردانه را هجو می‌کند.

داستان «شوالیه» درباره یک گروه مردانه شش نفره است که در یک سفر ماهیگیری متوجه ایراد فنی در قایق تفریحی خود می‌شوند و در یک بندرگاه لنگر می‌اندازند تا قایق را درست کنند. آن‌ها در این فاصله برای گذراندن وقت شروع به بازی «شوالیه» می‌کنند. این بازی طراحی شده تا مشخص کند چه کسی در همه چیز بهترین است.

پاول پاولیکوفسکی کارگردان فیلم برنده اسکار «ایدا» و رئیس داوران بخش مسابقه رسمی از «شوالیه» به عنوان «مطالعه‌ای بر خصومت مردانه که از منظر یک فیلمساز شجاع و بدیع روایت می‌شود» یاد کرد. او افزود: «آتینا ریچل تسانگاری با موشکافی و شوخ‌طبعی غیر قابل مقاومت فیلمی ساخته که هم یک کمدی بامزه و هم یک بیانیه بسیار آزارنده در مورد شرایط انسانی در غرب است.»

«شوالیه» سپتامبر پیش در بخش سینمای معاصر جهان جشنواره فیلم تورنتو نمایش داده شد.

کریستین واشون تهیه‌کننده، چیوتل اجیوفور و کریستین اسکات تامس بازیگران و میبل چیونگ کارگردان و فیلمنامه‌نویس همکاران پاولیکوفسکی در بخش مسابقه رسمی بودند.

در همین حال، فیلم «ساحره»‌ (The Witch) به کارگردانی رابرت اگرز نیز در بخش مسابقه فیلم‌های اول داستانی جایزه ساترلند را دریافت کرد. این جایزه به کارگردان بدیع‌ترین و خلاق‌ترین فیلم اول جشنواره تعلق می‌گیرد.

«ساحره» درباره یک خانواده در نیو اینگلند در قرن هفدهم است که تنش‌ها و سوءظن‌‌ها در مورد جادوگری آن‌ها را متلاشی می‌کند. داوران بخش مسابقه فیلم‌های اول داستانی همچنین از فیلم «Tanna» به کارگردانی مارتین باتلر و بنتلی دین تقدیر کردند.

«شرپا» (Sherpa) به کارگردانی جنیفر پیدام که تراژدی و جاروجنجال در کوه اورست را ثبت کرده است، برنده جایزه گریرسن بهترین مستند شد.

کیت بلانشت بازیگر استرالیایی نیز نشان افتخار جشنواره لندن را دریافت کرد.

پنجاه و نهمین جشنواره فیلم لندن BFI از ۷ تا ۱۸ اکتبر (۱۵ تا ۲۶ مهر) برگزار ‌شد.

فیلم بریتانیایی «مدافع حق رای برای زنان» به کارگردانی سارا گاورون با بازی مریل استریپ، هلنا بانم کارتر و کری مالیگان فیلم افتتاحیه جشنواره بود.

جشنواره فیلم لندن را مؤسسه فیلم بریتانیا (‌BFI) برپا می‌کند. اولین دوره این جشنواره سال ۱۹۵۶ برگزار شد.

سال گذشته فیلم روسی «لویاتان» به کارگردانی آندری زویاگینتسف برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره لندن شد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها