تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۰۹:۴۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 90957

سرپرست گروه موسیقی «نیوش» از پیگیری قضایی استفاده بدون اجازه چند برنامه تلویزیونی از آثار این گروه خبر داد.

به گزارش سینماسینما، سروش قهرمانلو سرپرست گروه موسیقی «نیوش» با انتقاد از تلویزیون توضیح داد: از چندی پیش تعدادی از برنامه های تلویزیونی از جمله «کودک شو» شبکه نسیم و «ماه مهربانی» شبکه دوم سیما اقدام به انتشار بدون اجازه ۲ قطعه از آثار گروه ما کرده که طی روزهای آینده از طریق نماینده حقوقی گروه ماجرا را از طریق مراجع قضایی پیگیری می کنیم و امیدوارم با توجه به دقت و توجه دادسرای فرهنگ و رسانه مشکل ما نیز حل شود.

وی ادامه داد: از وقتی که یکی از همکاران نوازنده در ایران نام گروه «نیوش» را به عنوان نام آلبوم خود انتخاب کرد تا روزی که گروه انگلیسی «کایزرچیفز» تِم قطعه «سقف می ریزد» را در یکی از آثارشان استفاده کردند ما در معرض این بی مهری ها قرار گرفته ایم. آن گروه خارجی ما را تهدید کرد که چون یک کمپانی معتبر جهانی پشتیبان آنهاست، این فکر به سرمان نزند که بخواهیم شکایت کنیم ولی گروه محترم ساخت موسیقی برنامه «کودک شو» شبکه نسیم چرا باید این کار را با بکند و از تم آهنگ «سقف می ریزد» بدون اجازه استفاده کند. فکر نمی کنم این تشابه به صورت تصادفی و اتفاقی رخ داده باشد.

این نوازنده و آهنگساز بیان کرد: متاسفانه استفاده بدون اجازه آثار گروه «نیوش» فقط به این برنامه محدود نشده و در ماه مبارک رمضان نیز برنامه «ماه مهربانی» شبکه دوم سیما بخشی از قطعه «صدای قلب» را بدون اجازه بریده و در موسیقی برنامه خود به کار گرفتند. این واقعا انصاف نیست که دوستان برنامه ساز بدون هیچ گونه اجازه ای از آثار گروه ها و خوانندگان فعال موسیقی برای برنامه های خود استفاده می کنند.

قهرمانلو در پایان با اشاره به فعالیت های جدید گروهش گفت: از زمستان سال گذشته کارهای مربوط به ضبط و تولید آلبوم جدید گروه را آغاز کردیم و هم اکنون نیز در مرحله دریافت مجوز هستیم. آلبوم جدید پس از انجام کارهای نهایی و دریافت مجوز زمستان امسال روانه بازار موسیقی می شود و تصمیم داریم دور تازه کنسرت ها را نیز برگزار کنیم و امیدوارم با توجه به حال و هوای متفاوتی که برای آلبوم جدید در عین حفظ چارچوب اصلی موسیقی گروه در نظر گرفته ایم، مخاطبان با کار جدید مجموعه «نیوش» ارتباط خوبی بگیرند.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها