تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۹:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 116089

مدیر شبکه نسیم از پخش برنامه «شکرستان» با روایت شهاب حسینی از نیمه تابستان خبر داد. به گفته او برنامه مهران غفوریان با نام «پاتوق» هم در مراحل نهایی تامین بودجه است و به تدریج وارد چرخه تولید خواهد شد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، محمد احسانی که مدیریت شبکه‌های نمایش، تماشا و نسیم را عهده‌دار است، با حضور در تلویزیون گفت: از نیمه فصل تابستان تدریجا برنامه‌هایی مانند «شکرستان» با روایت شهاب حسینی، فصل جدید «کتاب باز» با بخش‌های تولیدی جدید، فصل جدید برنامه «چهل تیکه» با ساختار متفاوت و جشن های شبانه ویژه اعیاد روی آنتن خواهد رفت.

وی ادامه داد: طرح‌های جدیدی نیز مانند برنامه مهران غفوریان «پاتوق»، مسابقه «دست فرمون»، سری دوم مسابقه «شوتبال» و چند طرح دیگر در مراحل نهایی تامین بودجه هستند که به تدریج وارد چرخه تولید خواهند شد.

محمد احسانی در پاسخ به تعامل و هماهنگی شبکه تماشا با شبکه آی فیلم نیز گفت: با نظارت شورای فیلم سیما و هماهنگی این دو شبکه دو سریال همزمان در این دو شبکه پخش نخواهد شد.

در ادامه او از برنامه‌ریزهای شبکه نمایش در تابستان گفت: شبکه نمایش متولی پخش فیلم‌های سینمایی داخلی و خارجی است که با بخش‌ها و ساعت‌های مختلف از این شبکه پخش می‌شوند.

شبکه نمایش، هر روز ساعت ۱۳ (ایرانی)، ساعت ۱۵ (سینمای هند)، ساعت ۱۷ (برترین های سینمای ایران و جهان)، ساعت ۱۹ (مجموعه فیلم های دنباله دار) و هر شب ساعت ۲۱ (صحنه گران – مرور آثار) و ساعت ۲۳ (سینمایی جذاب) و ساعت یک بامداد (سینمای کلاسیک) را پخش می‌کند که مخاطبان در انواع ژانرهای مختلف می‌توانند فیلم‌های سینمایی خود را دنبال کنند.

وی افزود: یکی دیگر از ماموریت‌های شبکه نمایش پوشش افتتاحیه و اختتامیه جشنواره های سینمایی است که با نظر معاون محترم سیما به صورت اختصاصی به این شبکه واگذار شده است. از جمله جشنواره‌های فیلم فجر، کودک، عمار، شهر و … .

مدیر شبکه نمایش از بخش‌های اصلی و تولیدی این شبکه گفت: در فواصل میان فیلم‌های سینمایی که از این شبکه پخش می‌شوند میان برنامه‌هایی پخش می‌شوند که در شبکه تولید می‌شود که می‌توان به برنامه «پیش نمایش»، «سینما گونه»، «سینما ایکیو» و «موسیقی فیلم» اشاره کرد و همچنین برنامه «سینمای نو» که کار مشترکی با دانشگاه صدا و سیما است که یک کار دانشجویی ۲۵ دقیقه‌ای است که به معرفی دانشگاه صدا و سیما و هنرمندانی مثل مرحوم علی معلم، مهدویان، جواد افشار و بهروز افخمی و … که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می پردازد و شاید مخاطبان کمتر از این موضوع اطلاع داشته باشند.

محمد احسانی در پاسخ به این سوال که آیا شبکه نمایش فیلم‌هایی جدید در تابستان خواهد داشت یا خیر چنین گفت: شبکه نمایش معمولا فیلم‌هایی سینمایی را پخش می‌کند که دیگر شبکه‌ها پخش کرده‌اند اما با تعامل و همکاری اداره کل تامین برنامه خارجی، فیلم‌هایی جدید نیز در ایام تابستان از این شبکه پخش می شوند.

در پایان، احسانی از طی مراحل آخر اچ‌دی شدن شبکه و همچنین رونمایی از بسته گرافیکی جدید شبکه در هفته جاری خبر داد.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها