تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۰۱:۱۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 176308

صدیقه اعتمادسعید مدیر رادیو سلامت با اشاره به اینکه این شبکه رادیویی برای تابستان امسال با ویژه برنامه های متنوع میهمان لحظه های مخاطبانش خواهد بود، تاکید کرد که برنامه ها با رویکرد خبری، اطلاع رسانی با محتوایی شاد و امیدبخش روانه آنتن می شود.
به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، صدیقه اعتماد سعید درباره برنامه هایی که قرار است تابستان روانه آنتن شود، می گوید: رادیو سلامت امسال تابستان هم میهمان لحظه های  مخاطبانش خواهد بود و به قرار همیشگی با رصد نیاز ها و درخواست های مردم عزیز و شنوندگان فهیم رادیو برنامه هایی را در سه محور اصلی برای مخاطبانش تدارک دیده است. طبق وظیفه ذاتی رسانه خبر، اطلاع رسانی و سرگرمی از عمده فعالیت های رسانه است که در یک رسانه تخصصی مانند رادیو سلامت این بخشها با محوریت سلامت طراحی شده است.
وی ضمن اشاره به برنامه های صبحگاهی عنوان می کند: برنامه صبحگاهی با عنوان “به زندگی سلام کن” با رویکرد خبری، اطلاع رسانی و با محتوایی شاد و امید بخش در قالب بخش های متنوع  هر روز از شنبه تا پنجشنبه همراه مخاطبان خواهد بود. یکی از بحث های مهم در سلامت بحث پیشگیری است. در همه جوامع پیشرفته، توسعه یافته و رو به رشد پیشگیری امری واجب و مقدم بر درمان است و بر مبنای همین قاعده در دو بخش  کمربندی یکی ساعت ۱۵/۸ صبح با عنوان فراسو و دیگری ساعت ۱۵ عصر با عنوان مجله پزشکی به انواع بیماری ها و روش های پیشگیری از آنها می پردازیم.
مدیر رادیو سلامت با تاکید بر این موضوع که تابستان زمان مناسبی برای برنامه ریزی جهت اوقات فراغت اقشار مختلفی از جامعه مانند دانش آموزان است، ادامه می دهد: همانطور که می دانید فراغت به معنای بیکاری نیست، بلکه فارغ شدن از یک مسئولیت و پرداختن به فعالیت های  دیگر است. بنابراین در برنامه های خانواده محور، شاد و سرگرم کننده از قبیل خونه زندگی و عصری نو  سعی داریم تابستانی شاد و دلچسب برای شنوندگان مان داشته باشیم. تابستان امسال با مسابقات مختلف، بخش های کوتاه سرگرم کننده، برنامه های طنز سلامت محور از جمله نیشتر و نیشگون قطعا صدای رادیو سلامت شنیدنی تر خواهد بود.
وی بیان می کند: با توجه به آثار روانی- اجتماعی کرونا در جامعه برنامه با من حرف بزنیم، مهارت های کنترل اضطراب و استرس و تاب آوری اجتماعی را با حضور کارشناسان بررسی و راههای کاربردی ارائه می دهد. با برنامه مثبت تربیت در ایام تابستان آموزش والدین در حوزه تربیت جنسی مورد توجه رسانه قرار دارد و سه شنبه ها با حضور کارشناسان به سوالات مخاطبانمان جواب می دهیم.
اعتمادسعید درباره پخش برنامه هایی با محوریت آبله میمونی می افزاید: یکی از سوالاتی که امروز به کرات از ما پرسیده می شود، سوال در خصوص آبله میمونی و امکان شیوع آن است. لازم است یک نکته را توضیح بدهم برای آنکه یک بیماری تبدیل به یک عالم گیری یا پاندمی شود الزاماتی باید وجود داشته باشد. از جمله توانایی های عامل بیماری (ویروس، باکتری، …)، روش های سرایت و طرق انتقال، سازگاری های محیطی و بسیاری موارد دیگر . آبله میمونی به ذاته بیماری نیست که مانند کووید ۱۹ یا انواعی از آنفولانزاها به این سرعت و به این حجم سرایت یابد و خطر کلی ابتلا به آبله میمونی هنوز برای عموم مردم کم است. گر چه باید منتظر بود و تغییرات ژنتیک این ویروس را رصد کرد تا در مورد همه گیری آن اظهار نظر کلی کرد. بنابراین  آنچه که باید مخاطبان ما در خصوص پیشگیری از این بیماری بدانند این است که  لازم است دست ها را به طور دقیق و مرتب بشویند.  از دست زدن  به سطوح آلوده اجتناب کنند و کماکان از ماسک استفاده کنند.
وی تصریح می کند: در خصوص بیماری کووید هم لازم به یادآوری است که هنوز هیچ کدام از سازمان های متولی سلامت نه در سطح جهان و نه در سطح کشور پایان همه گیری کرونا را اعلام نکرده اند و هر آن ممکن است تغییری در جهش این ویروس و اوج دوباره آن را داشته باشیم. بنابراین با یادآوری مصائب دو سال گذشته، توصیه می کنیم تا پایان این همه گیری و اعلام مراجع رسمی صبوری کنید و با استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی به سلامت خودمان،خانواده هایمان و همه افراد جامعه کمک کنیم.
اعتمادسعید در پایان می گوید: آنچه امروز و در حال حاضر جامعه ما به آن نیاز دارد، شادی، نشاط، امید و افزایش سرمایه های اجتماعی است و لازمه همه اینها خود مراقبتی و ارتقای سلامت است. در این راستا بزرگترین مشاور و سرمایه ما مخاطبان هستند که امیدواریم همچون گذشته با تماس ها و پیشنهادهایشان ما را حمایت کنند.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها