تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۱۷ - ۱۶:۴۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 91571

محمد محمدی سدهی در ایران نوشت :

توافق فدراسیون با کی روش شفاهی است و تاکنون مکتوب نشده/ مهم ترین خواسته کی روش رفع مشکلات گذشته است / دل کی روش با ایران است

پس از درخشش تیم ملی فوتبال در جام جهانی حرف و حدیث های بسیاری درباره ماندن یا رفتن کی روش از تیم ملی فوتبال ایران مطرح شده و در حالی که مهدی تاج، رئیس فدراسیون اعلام کرده سرمربی تیم ملی تا پایان جام ملت ها قراردادش را تمدید کرده اما رسانه های خارجی به نقل از نزدیکان کی روش این موضوع را رد کردند و همین موضوع ابهاماتی را درباره ادامه همکاری طرفین به وجود آورده است. در این میان کی روش نیز سکوت کرده و بامداد پنجشنبه تهران را به مقصد لیسبون پرتغال ترک کرد. با این شرایط بحث ادامه همکاری کی روش با فدراسیون فوتبال کاملاً مبهم است. این در حالی است که جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا کمتر از ۶ ماه دیگر برگزار می شود و ایران با تیم های عراق، یمن و ویتنام همگروه است.
محمود اسلامیان در خصوص عملکرد تیم ملی در جام جهانی به خبرنگار «ایران» می گوید: «میزان رضایت مردم خود نشان دهنده عملکرد خوب تیم ملی بود. تیم ملی با هدایت کی روش نتایج خوبی در روسیه کسب کرد اما در راه آماده سازی مشکلاتی برای تیم ملی به وجود آمد که این مشکلات تاثیر بسیاری در نتایج کسب شده داشت.»
مشاور عالی مهدی تاج و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه می دهد: «حمایت هواداران تیم ملی در ایران و حتی روسیه بسیار جالب توجه بود و چندین روز شاهد شور مردم در کشورمان حتی در کشور روسیه (میزبان جام جهانی) بودیم اما متاسفانه در هنگام برگزاری جام جهانی برخی حواشی به وجود آمد. در هنگام برگزاری بازی های تیم ملی بحث پیراهن میلاد محمدی مطرح شد که در بازی با اسپانیا سید مجید حسینی با پیراهن این بازیکن در زمین حاضر شد و متاسفانه مجریان صدا و سیما بارها به این موضوع حاشیه ای پرداختند، در حالی که به مسائل اصلی کمتر توجه می کردند و بیشتر حاشیه ها را در نظر می گرفتند، حقیقتاً این موضوع ناراحت کننده بود.»
او در مورد چالش اصلی فدراسیون فوتبال که بحث تمدید قرارداد با کی روش است، بیان می کند:«بحث تمدید قرارداد فدراسیون با کی روش جدی است و مهدی تاج در ترکیه، پیش از آغاز جام جهانی با کی روش مذاکره کرد و به توافق رسیده است. توافقی که شفاهی صورت گرفته و تاکنون مکتوب نشده است اما در این بین سرمربی تیم ملی خواسته هایی دارد که باید این خواسته ها برآورده شود.»
اسلامیان ادامه داد: «مهم ترین خواسته کی روش این است که مشکلات گذشته برطرف شود. تیم ملی با مشکلات زیربنایی روبه رو است و این موضوع را بارها اعلام کرده، مشکلاتی از جمله زمین تمرین، بازی های تدارکاتی و… که توقع کی روش رفع این مشکلات است. علاوه بر این بحث همکاری مربیان لیگ با کی روش و نظارت او بر تیم های پایه مطرح است که فدراسیون تلاش می کند زمینه همکاری مجدد با این سرمربی فراهم شود.»
او ادامه می دهد: «در صدا و سیما بحث قرارداد مالی کی روش مطرح می شود و اینکه اگر مبلغ قرارداد کی روش را بین ۸۰ میلیون ایرانی پخش کنند، به هر ایرانی چقدر می رسد! در صورتی که در کشورما افرادی هستند که با دلار دولتی مشکلات بسیاری برای اقتصاد کشورمان به وجود آورده اند اما صداو سیما این موضوع را در نظر نمی گیرند که عملکرد کی روش و تیم ملی چقدر باعث شور و نشاط در جامعه شده است.»
مشاور عالی مهدی تاج و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بیان می کند: «متاسفانه به جای اینکه صدا و سیما کی روش و چند کارشناس را به تلویزیون دعوت کند تا این اشخاص در مورد مباحث اصلی بحث کنند به حواشی می پردازد. در حاشیه تیم ملی مسائلی همچون بحث کی روش و برانکو به وجود آمد که این بحث نیزبارها در صدا و سیما مطرح شد در حالی که نباید این اتفاق می افتاد. عادل فردوسی پور، مجری برنامه ۲۰۱۸ با دعوت از بازیکنان تیم ملی از آنها در مورد این موضوع سوال می کرد و خودش معتقد بود که نباید این برخورد صورت بگیرد و باید فضا آرام شود اما بارها در مورد این موضوع از بازیکنان سوال می کند و به این مساله دامن می زند!»
اسلامیان در مورد اخباری که در خصوص تمایل دیگر کشورها برای جذب کی روش منتشر می شود، می افزاید: «این اخبار برای اولین بار نیست که منتشر می شود و مساله جدید و جدی ای نیست. کی روش طی این سال ها زحمات بسیاری برای تیم ملی کشیده است که نتیجه آن هم عملکرد خوب تیم ملی در جام جهانی بود که حتی مورد تایید مسئولان سیاسی کشورمان هم قرار گرفت و مسئولان سیاسی پس از عملکرد تیم ملی پیام های تبریک منتشر کردند و با انتشار این پیام ها از تیم ملی حمایت کردند که این موضوع کاملاً دلگرم کننده بود.»
سرمربی تیم ملی دیروز در گفت و گویی اعلام کرد که قسمتی از وجودم در ایران می ماند. این گونه به نظر می رسد که کی روش قصد دارد برخلاف تمایلش از تیم ملی برود. او در پاسخ به این سوال که آیا کی روش تمایلی به ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال دارد؟ می گوید: «دل کی روش با ایران است و حقیقتاً او تمایل دارد در ایران بماند اما متاسفانه مشکلاتی وجود دارد که به برخی از این مشکلات اشاره کردم، از جمله این مشکلات برگزاری دیدارهای تدارکاتی و نظارت بر تیم های پایه است که این از خواسته های کی روش است.»
او در ادامه به بحث حق پخش تلویزیونی اشاره می کند و می افزاید: «متاسفانه این موضوع باشگاه های ما را گرفتار کرده و باعث شده تا بخش خصوصی وارد فوتبال نشود و تیم های پرسپولیس و استقلال با مشکلات مالی روبه رو باشند. در ماه های گذشته اخباری در مورد توافق مسئولان ورزش با مسئولان صداوسیما مطرح شد اما متاسفانه این اخبار در حد حرف باقی ماند، به نظر می رسد که صداوسیما تمایلی به حل مشکلات فوتبال ندارد.»
مشاور عالی مهدی تاج و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص تمایل وزیر ورزش به ادامه همکاری با کی روش بیان می کند: «خوشبختانه فدراسیون مستقل عمل می کند و دولت تنها نقش نظارتی در بحث فوتبال دارد. وزیر ورزش در مسیر آمادگی تیم ملی حمایت های خوبی از فوتبال داشت. او حتی به روسیه رفت و از تیم ملی حمایت کرد. وزارت ورزش تمایل دارد که کی روش تا جام ملت ها در تیم ملی بماند اما این موضوع را باید بدانیم که تیم ملی در جام ملت ها کار سختی در پیش دارد.»
اسلامیان ادامه داد: «تیم های کره جنوبی و ژاپن در جام جهانی عملکرد خوبی داشتند و این نشان می دهد که این دو کشور بخوبی بر تیم های پایه سرمایه گذاری کردند. برای رسیدن به جایگاه بالاتر باید تیم های پایه را تقویت کنیم که این موضوع از اهداف اصلی فدراسیون است و حقیقتاً در تیم های پایه عملکرد خوبی داشتیم. متاسفانه مشکلات مالی باعث شد تا تاج در ترکیه بستری شود و این موضوع بر بالا رفتن کیفیت روند آماده سازی تیم ملی تاثیرگذار بود.»

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها