تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۲/۲۰ - ۱۰:۳۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 13084

 

کیانیان فرمان آرافریدون جیرانی گفت وگویی با ضیاالدین دری عضو شورای پروانه نمایش کرده ودرآن دری حرفهای جالبی زده است .

به گزارش سینما سینما، گزیده گفت و گوی جنجالی فریدون جیرانی با ضیاالدین دری (عضور شورای پروانه نمایش) در برنامه ۳۵ را در زیر بخوانید:

🔴فکر نمی کنم شورای پروانه نمایش دیگر کابوس باشد. یک موقعی می گفتند واژه دوسِت دارم را یک دختر جوان به یک آقا پسر نگوید. خیلی بحث شد که بگوییم یا نگوییم و عشق را نمی شود منکر شد تا اینکه سرانجام «دوسِت دارم» وارد دیالوگ های سینمای ایران شد.

🔴اگر اعضای شورا احساس کنند .در فیلم نکته ای هست که در حوزه نظر دادن آنها نیست حتما اصرار می کنند روحانی باشد و آن روحانی این اختیار را دارد که اگر فیلمی از لحاظ شرعی مشکل داشت جلوی آن را بگیرد.

🔴یا دیالوگ یا حرف رکیک باعث گیر کردن فیلمی می شود. یا فیلم مانیفست یا بیانیه ای می دهد که خام دستانه است. یعنی فیلم وفیملساز بیانیه می دهد. در حالی که شان و آن میزان اطلاعات را برای پرداختن به آن موضوع ندارد و اگر داشته باشد فیلم توان پاسخگویی به آن مسئله را ندارد.

🔴کارگردان «سینما نیمکت» تمام اعضای شورا را به یک مشت آدم پرت و پلای لمپن دانست.

🔴فیلم «خانه دختر» از حوزه اختیار شورای پروانه نمایش خارج شده. چون شورا اختیار اجرایی ندارد و اجرا با معاونت مربوطه است و تصمیم گیری در مورد این فیلم اکنون در اختیار حوزه وزارتی است .

🔴فیلم «دلم می خواد» آقای فرمان آرا جند دیالوگ داشت که به نفع آقای فرمان آرا و پرنسیب شان نبودند. همچنین یک صحنه رقص بود که باید تعدیل می شد چون هم زمانش زیاد بود و زن و ومرد و همه می رقصیدند و یک بلوایی بود! سازندگان «دلم می خواد» اگر این اصلاحات را انجام بدهند پروانه اشان را می گیرند.

🔴فیلم «مادر قلب اتمی» موارد تعدیلی داشته و این موارد به آنها اطلاع داده شده و آنطور که باید نیامدند نسخه آخر را تحویل بدهدند و بگویند این نسخه نهایی ماست.

🔴نباید کار را به جایی برسانید که دولت زیر سوال برود. چون دولت روی اصول که بحث ندارد و وخلاف شرع و عرف را قبول نمی کند اما در شرایطی ممکن است بگوید اصلا ما آمادگی نداریم که این خط قرمز را بشکنیم . گاهی میزان مطالبه ما از حدی که دولت می تواند مدافعش باشد بالاتر می رود. آن وقت می گوییم این هم که نتوانست کاری بکند. در حالی که اینطور نیست ما داریم لطمه می زنیم.

روزنامه سینما

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها