تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 195343

نمایش فیلم «طعم گیلاس» ششمین فیلم از بخش مروری بر آثار عباس کیارستمی، ساعت ۱۵ روز یکشنبه (۲۰ اسفندماه) در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید.

به گزارش سینماسینما، فیلم «طعم گیلاس» به کارگردانی عباس کیارستمی، محصول سال ۱۳۷۶ و به مدت ۹۵ دقیقه است که با همکاری بنیاد کیارستمی ساعت ۱۵ یکشنبه آینده (۲۰ اسفندماه) در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران نمایش داده می‌شود. فیلم تحسین شده طعم گیلاس موفق شد در سال ۱۹۹۷ نخل طلای جشنواره فیلم کن را از آن خود کند.

داستان فیلم درباره مردی میان‌سال به نام بدیعی است که قصد خودکشی دارد و قبرش را در کنار درختی کنده‌ است. او می‌خواهد قرص‌های خوابش را یک جا بخورد و شب در این قبر بخوابد. بدیعی دنبال کسی است که پس از مرگش، صبح فردا روی جسد او خاک بریزد. در مسیری که برای یافتن چنین کسی پیش می‌گیرد با افراد مختلفی مانند یک سرباز، طلبه افغان و مردی که کارگر موزه تاریخ طبیعی است روبه‌رو می‌شود و از آنان می‌خواهد فردا صبح سراغ او بیایند و «۲۰ بیل خاک» روی او بریزند و پاکتی را با ۲۰۰ هزار تومان پول که در داشبورد ماشین است به عنوان دستمزد بردارند. سرباز پیشنهاد را رد و به سمت پادگانش فرار می‌کند، طلبه افغان شروع به موعظه بدیعی می‌کند و خودکشی را برخلاف تعالیم اسلام و دستورهای قرآن می داند، اما کارگر موزه … .

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها