تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۷/۲۵ - ۰۶:۱۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 29952

آیدین سیارسریع طنزنویس روزنامه شهروند نسبت به اتفاقات اخیر در وزارت ارشاد و احتمال استعفای وزیر ارشاد در ستون طنز خود واکنش نشان داد.به گزارش سینماسینما سیارسریع در ستون طنز خود می‌نویسد:

شنبه بیست و چهارم مهرماه هزار و سیصد و نود و پنج را در حالی شروع می کنیم که اخبار در حد شایعات منتشر می شوند. اول شایعه شد که علی جنتی از وزارت ارشاد برکنار می شود. بعد شایعه شد که سوسن تسلیمی وزیر ارشاد سوئد می شود. گفتند سوئد که وزارت ارشاد ندارد. اصلاح کردند که سوسن تسلیمی وزیر فرهنگ سوئد می شود. بعد مشخص شد که خبر برای سال ۲۰۰۹ بود. بعد شایعه شد که مصطفی کواکبیان گزینه جدی برای وزارت ارشاد است. بعد شایعه شد که کروکودیل حرف می زند. بعد گفتند: ما یه کفتر داریم انتگرال می گیره. احتمال می رود شایعه سازان اهداف شومی را پی ریزی کرده باشند. البته در این دوره و زمانه هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. مثلا اگر یک هفته پیش می گفتیم باب دیلن به خاطر ترانه هایش نوبل ادبیات می گیرد، همه حمله می کردند که فلانِ فلانِ شایعه ساز. ولی دیدیم که هیئت انتخاب نوبل هم مثل همه ی ما حال کتاب خواندن ندارند و بیشتر آهنگ گوش می کنند و ترجیح شان این است که در توئیتر و تلگرام و اینستاگرام چرخ بزنند. شایعه شده سال بعد هم یکی از شاخ های اینستاگرام که توانسته بدون ه کسره و غلط املایی و نگارشی جمله ی «یک روز عالی با دوستان شامپوسکولی و نازم» را بنویسد برنده نوبل ادبیات خواهد شد. از همین رو وزارت کواکبیان هم زیاد دور از ذهن نیست. یک احتمال دیگر هم این است که نوبل ادبیات سال بعد را به کواکبیان بدهند. استاد اعظم فرهنگ و ادب و سینما و تئاتر که بعد از درگذشت عباس کیارستمی با جمله تکان دهنده ی «در فصل گیلاس، آفریننده طعم گیلاس به آفریننده اصلی گیلاس پیوست» یکی از کاندیداهای اصلی نوبل ادبیات است. البته سوسن تسلیمی و علی جنتی هم گزینه های دیگری هستند که می شود روی آنها حساب کرد. از نوبل که بگذریم یکی از گزینه های وزارت ارشاد می تواند مدیرمسئول هفته نامه یالثارات باشد. شما فکر کنید وزیر فرهنگ هر دفعه بیاید کلی فحش بدهد به اهالی فرهنگ و هنر بعد همه چیز را توقیف کند و ببندد و چراغ ها را خاموش کند و برود خانه. می بینید چقدر اینجوری همه چیز بهتر است؟ توی وقت و انرژی و برق و همه چیز صرفه جویی می شود.

در بقیه نقاط دنیا هم خبر خاصی نیست. پادشاه تایلند به رحمت خدا رفته و به همین خاطر در این کشور یک سال عزای عمومی اعلام شده است و بازی تدارکاتی ایران و تایلند هم که آبان ماه قرار بود برگزار شود لغو شده. همچنین در یک خبر تکذیب نشده پلیس راه تایلند اعلام کرده به دلیل ناراحتی مردم جاده های شمالی تایلند تا یک سال یک طرفه است. دو مورد آزار جنسی توسط دونالد ترامپ در سالهای گذشته گزارش شده و ترامپ هم تکذیب کرده. من نمی دانم این مرد چرا همه چیز را تکذیب می کند. خب تو رو همینجوری دوست دارن مردم. تو اگه شبیه اوباما و کلینتون بشی که دیگه ترامپ نیستی! اینقدر تکذیب نکن برادر. بذار این رای هات همینقدر باقی بمونه.

 

منبع: شهروند

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها