تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۱:۱۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 163436

عاطفه تیموری بازیگر جوان و خوش قریحه سینما، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی و نویسنده است. گفتگو با این بازیگر را می‌خوانید:

خانم عاطفه تیموری چه طور شد بازیگر شدید؟

من از کودکی مشوق این حرفه و انگیزه غیر قابل تصوری بهش داشتم و با تلاش همت، پشتکار جدی و پشتوانه خانواده وارد نقش آفرینی بازیگری شدم چون به خودم ایمان داشتم چرا که دوره های تخصصی آموزشی حرفه ای بازیگری را در حضور استادان خلاق و بزرگان سینما تعلیم دیده ام و بی نهایت به خود باوری رسیدم که فنون فیزیکال بازیگری در مقابل دوربین و تمرکز در جوه پروژه به آسودگی رعایت و عمل میکنم و میل خودم را نسبت به این شاخه تخصصی هنر روز به روز با تمرین و دشواریهای خودش افزایش میدهم

چه برداشتی از بازیگری سینما و تئاتر دارید؟

به نظر من متن تست بازیگری باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتواند در تست بازیگری بیشترین کمک را به بازیگر کند.به عنوان بازیگر باید همواره برای تست بازیگری آماده باشید. همان طور که در مطلب چگونه بازیگر شویم بیان کردیم اولین مرحله بازیگری داستان گویی است. درست است که کیفیت بازی شما مهم است اما یک داستان کلیشه ای و غیر استاندارد ممکن است تمام تلاش های شما را بر باد بدهد واینکه یک ایده خوب این است که اجرایی سرگرم کننده داشته باشید. این شاید از یک اجرای عمیق فلسفی تاثیر بیشتری داشته باشد. با این کار مخاطبین داوران جشنواره ها عاشق تماشای بازی شما خواهند شد. البته باید توجه داشته باشیم که سرگرم کننده بودن با لوده بودن تفاوت بسیار دارد خودتان را بشناسید و مطمئن شوید که متنی که انتخاب می کنید متناسب با سن و از نظر جسمی نزدیک به شما باشد. این شاید ایده خوبی نباشد که یک جوان ۲۵ ساله در حال بازی یک پیرمرد ۷۰ ساله باشد.

چه توصیه ای به جوانان عرصه هنر سینما دارید؟

من میگم فقط عشق، باید نسبت به کاری که می‌کند عشق داشته و محسور باشد و چیز بیخودی به تماشا و ذهن مردم ندهد اینطور کارش به دل مخاطب می‌نشیند. خیلی‌ها به من پیشنهاد کار با هزینه های زیاد می‌دهند اما من می‌گویم بنده کسی نیستم و باید ایده‌ها و افکار خودم را پیاده کنم.

تا حالا در چه پروژه هایی بودید؟

فعالیت تصویرم در سریال نمایش خانگی خواب زده سریال تلویزیونی زیر خاکی پروژه سینمایی گافتاب فیلم کوتاه دیه و غیره … به ایفای نقش پرداخته ام.

با چه کارگردان هایی دوست دارید همکاری کنید؟

علاقه دارم با آقای بهرام بیضایی مسعود کیمیایی داریوش مهرجویی اصغر فرهادی ناصر تقوایی ابولفضل جلیلی و در عرصه بین المللی هم دوست دارم با کارگردان هایی همچون استیون اسپیلبرگ مارتین اسکورسیزی کوئینتن تارانتینو کریستوفر نولان فرانسیس فورد کاپولا جیمز کامرون آلفرد هیچکاک (طبعا اگر زنده بود) همکاری داشته باشم.

حرف آخرتون را بفرمائید؟

زندگی هر چقدر هم که بد به نظر برسه همیشه کاری هست که بشه انجام داد و توش موفق بود تا زمانی که زندگی هست امید هم هست همچنین سینما گستره آن چیزهایی است که توضیح ناپذیرند که هنرمند کودکی است در افسانه های زیبا که قطرات اشک او دانه های مروارید است.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها