تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۸/۰۵ - ۱۴:۱۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 31041

شهرزادشنیده‌ها حکایت از آن دارد که نگرانی در این زمینه نزد تیم سازنده «شهرزاد» جدی است و در این زمینه با برخی مسئولان سینمایی درباره سازوکارهای قابل طراحی گفت وگوهایی انجام شده است. گفته می‌شود برخی عوامل اصلی سریال، بخش قابل توجهی از دستمزدشان را در ابتدای تولید فصل دوم دریافت کرده‌اند و به همین دلیل، در روند تولید این سریال وقفه‌ای به وجود نیامده است

«شهرزاد» بدون حضور سرمایه گذارش به سرانجام می‌رسد؟فصل دوم سریال «شهرزاد» بنابر گفته عواملش در حالی مراحل تولید را پشت سر می‌گذارد که نشانه‌ای از آزادی قریب الوقوع تهیه کننده این سریال نیست و همین مسئله، سرنوشت تولید این سریال گرانقیمت را پیچیده ساخته است؛ سریالی که در فصل اول توانست به رکورد فروش در شبکه نمایش خانگی که در اختیار «قهوه تلخ» است، برسد اما ظاهراً هیچ سریالی در شبکه خانگی نمی‌تواند تا انتها موفق باشد.

«هزینه ساخت این سریال ۱۲ میلیارد تومان بود که ۵۰ درصد توسط من یعنی شش میلیارد تومان و ۵۰ درصد توسط محمد امامی تامین شد. البته فروش سریال و درآمدزایی آن خوب بوده است اما باید برای مشخص کردن رقم میزان سود جزئیات کاملاً بررسی شود.» این جزئیات دقیق مالی فصل اول سریال «شهرزاد» است که توسط محمدهادی رضوی سرمایه گذار فصل اول این سریال در روزهای اخیر مطرح شد و نشان داد تخمین‌ها درباره این سریال دقیق بوده است.

«شهرزاد» همچون سایر آثار حسن فتحی دیدنی و تاثیرگذار است، با این تفاوت که آقای کارگردان این بار بدون توجه به خطوط قرمز فراوان در تلویزیون و محدودیت‌هایی کمتر، آنچه خواسته بود به تصویر کشیده بود و بدین ترتیب یک فصل دیدنی از سریالی را ساخت که به شدت توجه عموم را به خود جلب کرد تا پس از یک دوره طولانی شکست محصولات شبکه نمایش نمایش، بازار گرمی شبیه به آنچه در زمان عرضه فصل اول «قهوه تلخ» مهران مدیری شاهدش بودیم، تکرار شود.

در واقع این سریال یکی از مجموعه‌های انگشت‌شماری بود که در شبکه نمایش خانگی به سوددهی رسید و به سطح بالایی از محبوبیت رسید که سیدمحمد امامی را وادارد تا با خدمت گرفتن همان عوامل فصل اول و البته خداحافظی با محمدهادی رضوی، به دنبال تولید فصل دوم باشد؛ فصل تازه‌ای که همزمان با آغاز تولیدش، امامی تهیه کننده این سریال بازداشت شد و در جریان رسیدگی به پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

«شهرزاد» بدون حضور سرمایه گذارش به سرانجام می‌رسد؟
در چنین شرایطی، فتحی همچنان مشغول ساخت فصل دوم «شهرزاد» است و غیبت طولانی سرمایه گذار و تهیه کننده این سریال تاکنون منجر به ایجاد وقفه در مسیر تولید نشده اما آیا این رویه ادامه خواهد داشت؟ در این زمینه تردید جدی وجود دارد، چرا که حتی اگر هزینه تولید فصل دوم شهرزاد به همان اندازه فصل اول یعنی دوازده میلیارد تومان باشد، در غیاب سرمایه گذار رفع و رجوع این هزینه چندان ساده نیست و بعید به نظر می‌رسد عوامل این سریال ماه‌های متمادی بدون دریافت دستمزد فعالیت داشته باشند.

بر اساس اطلاعاتی که اخیراً منتشر شده بود، علی اسدزاده مدیر عامل تصویر گستر پاسارگاد و عبدالله اسکندری مجری طرح سریال شهرزاد نشستی را داشته‌اند و تصمیم گرفته‌اند در صورتی که کار به ضبط اموال امامی برای پرداخت بدهی‌اش رسید، آنها با بازگرداندن سرمایه اولیه امامی برای فصل دوم، سرمایه را با سرمایه گذاری خود بسازند؛ هرچند بعید به نظر می‌رسد این موسسه توان چنین پشتیبانی مالی بیش از ده میلیاردی را در مرحله تولید داشته باشد.

با توجه به آنکه عنوان سریال «شهرزاد» در مالکیت محمدامامی است و پروانه فیلم به تهیه کنندگی او صادر شده، عنوان شده بود که احتمال تغییر نام سریال و دریافت پروانه تازه ساخت به تهیه کنندگی چهره جدیدی وجود دارد. این خبرها تنها واکنش ترانه علیدوستی را در پی داشت و این بازیگر سریال شهرزاد روز گذشته در یک پست اینستاگرامی، تاکید کرد که یک ماه از تولید این سریال سپری می‌شود و از مخاطبانش خواست تا به شایعات درباره تغییر نام سریال «شهرزاد ۲» توجه نکنند.

با این حال طرفین درباره سرنوشت سرمایه گذار و تهیه کننده این سریال سکوت کرده‌اند. شنیده‌های «تابناک» حکایت از آن دارد که نگرانی در این زمینه نزد تیم سازنده «شهرزاد» جدی است و در این زمینه با برخی مسئولان سینمایی درباره سازوکارهای قابل طراحی گفت وگوهایی انجام شده است.

گفته می‌شود برخی عوامل اصلی سریال، بخش قابل توجهی از دستمزدشان را در ابتدای تولید فصل دوم دریافت کرده‌اند و به همین دلیل، در روند تولید این سریال وقفه‌ای به وجود نیامده است؛ رویکردی که امیدواریم استمرار داشته باشد و فصل دوم این سریال با همان کیفیت فصل اول در شبکه نمایش خانگی عرضه شود.

 

منبع: تابناک

برچسب‌ها: ,

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها