تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۶/۰۴ - ۱۵:۰۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 930

عزت‌الله انتظامی که در بخش‌هایی از فیلم «شب» رسول صدرعاملی در حرم امام رضا(ع) به ایفای نقش پرداخته است، از این فیلم به عنوان یکی از بهترین تجربه‌های دوران بازیگری‌اش یاد کرد و گفت: فیلم قصه قشنگی داشت و خیلی آن را دوست داشتم و کاری حسی بود.

آقای بازیگر با یادآوری خاطرات حضورش در این فیلم اظهار کرد: «شب» آخرین همکاری‌ام با خسرو شکیبایی بود و این بازیگر با وجود اینکه در زمان بازی در این فیلم، بیمار بود اما از همه ما بهتر کار می‌کرد.

وی ادامه داد: زمان فیلمبرداری، خسرو در شرایط بد بیماری بود و من می‌ترسیدم جواب ندهد اما از همه ما بهتر کار می‌کرد و معرکه بود و در واقعه یکی از زیباترین کارهایش را در این فیلم به یادگار گذاشت، من کارهای زیادی در کنار خسرو داشتم و این فیلم هم افتخاری بود تا بار دیگر برای آخرین‌بار در کنار هم باشیم.

عزت‌الله انتظامی در ادامه درباره این روزهایش گفت: به شدت مریض هستم و حال خوبی ندارم.

داستان فیلم «شب» که در سال ۱۳۸۶ ساخته شد در مشهد می‌گذرد و در بخش‌هایی نیز شاهد حضور شخصیت‌های فیلم در حرم مطهر امام رضا (ع) و تحول شخصیتی آن‌ها هستیم.

گروهبان جوان با بازی امین حیایی که در آستانه ازدواج با دختر مورد علاقه‌اش است باید خلافکار باسابقه و فراری با بازی عزت‌الله انتظامی را به زندان بازگرداند، اما بارش شدید برف، نقل و انتقال را با اشکال مواجه و یا متوقف کرده است. گروهبان چاره‌ای ندارد تا صبح روز بعد را با زندانی‌اش در مشهد بگذارند، او به سختی جایی را برای اقامت در یک میهمان‌پذیر پیدا می‌کند. در ادامه شب اما گروهبان مسموم و توسط مالک میهمانخانه با بازی زنده‌یاد خسرو شکیبایی به بیمارستان منتقل می‌شود، مهمانخانه‌چی که مرد میانسال پاکدلی است به خلافکار پیر اعتماد می‌کند تا او بتواند پیرزنی را که مشتاق سلامتی همسر بستری‌اش در بیمارستان است، به زیارت امام رضا (ع)ببرد. پیرمرد باز می‌گردد اما از زندانی خبری نمی‌شود. گروهبان و میهمان‌خانه‌چی در اوج پریشانی و ناامیدی به بارگاه امام پناه می‌برند تا آرامش بگیرند. اما زندانی نیز تحت تأثیر زیارت خود از فرار منصرف و بازمی‌گردد.

 

منبع:ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها