تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۵۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 141905

علی‌اکبر ثقفی تهیه‌کننده سینما از آغاز فیلمبرداری «کوچه ژاپنی‌ها» به کارگردانی امیرحسین ثقفی در مهرماه خبرداد.

به گزارش سینماسینما علی‌اکبر ثقفی تهیه‌کننده سینما با اشاره به پروژه‌های سینمایی که در دست دارد گفت: در حال حاضر پروژه «کوچه ژاپنی‌ها» را به کارگردانی امیرحسین ثقفی در دست دارم که این پروژه اواسط مهرماه جلوی دوربین می‌رود.

وی بیان کرد: البته باید دید که موج جدید کرونا چگونه است تا بتوانیم تصمیم‌گیری نهایی را برای زمان ساخت این فیلم داشته باشیم.

این تهیه کننده سینما توضیح داد: مدتی است که پیش تولید این فیلم سینمایی آغاز شده است و با تعدادی از بازیگران سینمای ایران برای حضور در این پروژه صحبت کرده‌ایم که و به زودی ترکیب بازیگران مشخص می‌شود. این فیلم ۴ شخصیت اصلی دارد، همچنین شخصیت‌های مکمل زیادی نیز دارد.

ثقفی بیان کرد: قرار بود «کوچه ژاپنی‌ها» بهمن سال ۹۸ جلوی دوربین برود که بنا به دلایلی در آن زمان جلوی دوربین نرفت. البته در حال حاضر نیز شرایط به گونه‌ای است که باید با احتیاط کار را شروع کنیم که خدایی نکرده در طول فیلمبرداری دچار مشکل نشویم.

وی تاکید کرد: «کوچه ژاپنی‌ها» نسبت به دیگر کارهای امیرحسین ثقفی متفاوت‌تر است و یک داستان اجتماعی و شهری را روایت می‌کند و که در فضاهای لاکچری تهران می‌گذرد.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «روسی» بیان کرد: یکی از مهمترین مسائل برای تولید یک فیلم سینمایی بحث اکران است، با این وضعیت سینمای ایران تعداد بسیاری فیلم در نوبت اکران است، این در حالی است که هیچ تضمینی در اکران آنلاین فیلم‌ها وجود ندارد و فیلم بعد از بارگذاری به سرعت در فضای مجازی قاچاق می‌شود و این امر به تهیه‌کننده فیلم صدمه می‌زند.

وی توضیح داد: به هر حال باید شرایطی فراهم شود که اکران فیلم‌ها تبدیل به فیلم‌سوزی نشود. در چنین شرایطی باز هم نسبت به بهتر شدن شرایط سینما امید دارم و باید راهکار مناسبی برای این مشکل پیدا کنیم، اگر قرار باشد همه در خانه بنشینند و هیچ کاری انجام ندهند شرایط بهتر از این نمی‌شود.

ثقفی در پایان از ارائه درخواست پروانه ساخت برای فیلم دیگری با موضوع کودکان کار خبر داد که قرار است فاطمه ثقفی آن را کارگردانی کند.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها