تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۴:۱۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 90216

 

سخنگوی شورای عالی اکران حق پخش مسابقات فوتبال در سینماها برای صاحبان فیلم و پرداخت درصد سهم آنها را به پایان جام جهانی و نمایش آخرین بازی موکول کرد.

به گزارش سینماسینما ،علی سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران در گفتگو با تسنیم ، زمان پرداخت سهم صاحبان فیلم‌های روی پرده از عایدی نمایش مسابقات فوتبال در سالن‌های سینمایی را پایان بازی‌های جام جهانی اعلام کرد.

سرتیپی در توضیح این خبر افزود: ما تا زمان نمایش آخرین دیدار (فینال جام جهانی) و بررسی میزان فروش سینماها از نمایش فوتبال در سالن ها منتظر می‌مانیم و پس از آن با توجه به این میزان فروش، درصدی را به تهیه‌کنندگان و صاحبان فیلم اختصاص می‌دهیم.

وی در خصوص درصد تخصیصی برای صاحبان فیلم و اینکه اساسا چه ضابطه و چارتی برای آن در نظر گرفته شده است ،نیز توضیحی نداد و بررسی این موضوع را نیز موکول به جلسات بعدی شورای عالی اکران کرد.

گفتنی است تا کنون دو دیدار از شش مسابقه فوتبالی که شورای عالی اکران برای نمایش آن در سالن های سینمایی مجوز صادر کرده، گذشته است و در همین دو دیدار مبلغی بیش از یک میلیارد تومان عاید سینماداران شده است.

این تاخیر در پرداخت و حتی تاخیر در اعلام درصد تخصیصی به صاحبان فیلم در حالی است که کلیه تهیه کنندگان و صاحبان اثر از این رویداد ناراضی و آزرده خاطر هستند و اساسا چنین تصمیمی را یک طرفه و بدون هماهنگی و مشورت با خود می‌دانند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها