تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 40576

امپراطوری جهنمعماد افروغ یکی از اعضای هیات انتخاب سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، درباره پذیرفته نشدن «امپراطور جهنم» در بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فجر گفته این فیلم نقش امریکا در پدید آمدن «داعش» را نادیده گرفته است.

به گزارش سینماسینما، افروغ می‌گوید نظر موافق نسبت به فیلم «کاناپه» کیانوش عیاری داشته، اما معتقد است نمایش دادن برخی تصاویر باید حکم حکومتی داشته باشند.

بعد از اعلام فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه اصلی و چشم انداز سینمای ایران در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، عوامل سازنده «امپراطور جهنم» که فیلمشان فرصت حضور در بخش مسابقه جشنواره امسال را بدست نیاورد، از نمایش آن در بخش چشم انداز سینمای ایران هم انصراف دادند.

البته موضع پرویز شیخ طادی کارگردان و محمد خزاعی تهیه کننده «امپراطور جهنم» تنها به یک انصراف ساده ختم نشد و آنها از مدیران جشنواره فجر انتقاد کردند و صداوسیما هم از بی مهری هیات انتخاب به «امپراطوری جهنم» سخن گفت.

اما امروز عماد افروغ یکی از اعضای هیات انتخاب فیلم‌های سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، نسبت به انتقادات عوامل فیلم «امپراطور جهنم» واکنش نشان داد و گفت: «فکر می‌کنم به همان اندازه که رئیس سازمان سینمایی به هجمه‌های دور از انتظار و انصاف پاسخ داده است کفایت ‌کند، این هجمه‌ها و قضاوت‌ها و تهمت‌ها به هیچ وجه شایسته و منصفانه نبود، برای همین بعد از اتمام جشنواره به حمله‌های انجام شده پاسخ خواهیم داد. تعجبم این است که رسانه رسمی کشور بر اساس چه توجیه و شناختی به خود اجازه می‌دهد هم بستر را برای حمله به هیات انتخاب فراهم کند و هم بدون دیدن این فیلم و سایر فیلم‌های جشنواره، این هیات را متهم به «بی مهری» کند.»

نماینده مجلس هفتم در پاسخ به این پرسش که مشکلات فیلم «امپراطور جهنم» به محتوای فیلم باز می‌گشت یا اینکه ساختار فنی آن مشکل داشته، گفت: «اجازه دهید فعلا سکوت اختیار کنم و قطع نظر از ارزیابی فنی و هنری کار که می‌توانید از اصحاب فن هیات انتخاب و سایر کسانی که این فیلم را دیده‌اند بپرسید، تنها به این نکته اشاره کنم که نباید پدیده داعش را یک پدیده سلبی، واکنشی و غیرتمندانه و تصادفی جلوه داد و از وجه ایجابی و ارادی آن غافل شد و نقش آمریکا در پیدایش این جریان ضد بشری را نادیده گرفت. در فرصت مناسب یادداشت مندرج در روزنگاشت خود را در مورد این فیلم منتشر خواهم کرد.»

منبع: ایکنا

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها