تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۶/۰۲ - ۱۶:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 24854

غلامرضا موسویرییس شورای عالی تهیه کنندگان با بیان اینکه احضار سینماگران به دلیل سوتفاهم رخ داده، گفت:امیدوارم این سوتفاهم حل شود چون با توجه به قصد شبکه GEM برای ادامه پخش تیزرها،مجبور به ممنوع الکاری کل تهیه کنندگان خواهیم بود.

به گزارش سینماسینما، غلامرضا موسوی رییس شورای عالی تهیه کنندگان با اشاره به خبر احظار بعضی از سینماگران توسط دادستانی گفت: بی شک نامه ای که نوشته شده براساس یک سوء تفاهم بوده است و به احتمال زیاد افرادی که فعالیت سایت‌های ماهواره‌ای را رصد می کنند با دیدن پخش تیزر فیلم ها نام تهیه کنندگان این آثار را در اختیار قوه قضائیه گذاشته‌اند و همین مسئله باعث این سوء تفاهم شده است.

وی با اشاره به اینکه چندی پیش نیز چنین اتفاقی افتاده بود گفت: وقتی برای اولین بار تیزر فیلم‌ها از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شد، شورای عالی تهیه کنندگان با همکاران خود تماس گرفت. آنان نیز در همان روزهای اول از این مسئله اظهار نگرانی کردند و گفتند که نقشی در سفارش این آگهی‌ها ندارند که این مسئله همون موقع نیز از طریق مطبوعات به شکل عمومی اعلام شد.

موسوی با بیان اینکه این سوء تفاهم به زودی حل خواهد شد گفت: تهیه کنندگانی که نامشان به عنوان افراد ممنوع‌الفعالیت منتشر شده از جمله بهترین تهیه کنندگان در سینمای ایران هستند که حتی شوخی در مورد عدم فعالیت آنها هم می‌تواند خسارت زیادی به فرهنگ هنر ما بزند.

وی با اشاره به این مسئله که بی‌شک با رسیدگی دقیقتر این موضوع حل خواهد شد گفت: اگر این روند ادامه پیدا کند احتمالا باید تمامی تهیه کنندگان سینمای ایران ممنوع الکار شوند.چون شبکه GEM عنوان کرده است که پخش تیزر فیلم های ایرانی را قطع نمی کند و ما هم امکاناتی در زمینه قطع تیزرها نداریم ضمن اینکه قطعا با پخش تیزر فیلم ها از سیمای جمهوری اسلامی ایران هیچ نیازی به پخش تیزر از شبکه‌های ماهواره‌ای وجود ندارد.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم به زودی و با پیگیری های مسئولان محترم قوه قضائیه این سوء تفاهم پایان بگیرد.

لازم به ذکر است که دادستان تهران امروز در نشست مطبوعاتی خود احضار سینماگران به قوه قضائیه را تکذیب کرد.

عباس جعفری‌دولت‌آبادی در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: حسب دستور قضایی بازپرس پرونده، مکاتبه اعلامی با ریاست سازمان امور سینمایی کشور صرفاً ناظر به شرکت‌های پخش‌کننده فیلم‌های سینمایی بوده و هیچ‌گونه ارتباطی با منع فعالیت هنرمندان و تهیه‌کنندگان فیلم‌های سینمایی ندارد.

منبع: موج

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها