تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۱:۰۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 16664

photo_2016-05-24_09-38-35فراخوان پنجمین جشنواره جهانی‌ فیلم پارسی که به دبیری امین پلنگی برگزار می‌شود، منتشر شد.

به گزارش سینماسینما، این جشنواره، رویدادی فرهنگی در حوزه  سینما است که هدف از برگزاری آن نمایش آثاری متنوع از جوامع فارسی زبان در سراسر دنیا است. این جشنواره اولین رویداد سینمایی و فرهنگی در دنیا است که هدف آن به نمایش گذاشتن آثار سینمایی از جوامع فارسی زبان افغانستان، ایران، تاجیکستان در استرالیاست. جشنواره‌ای برای پاسداشت شباهت، تنوع و همچنین پیچیدگی‌های فرهنگی این جوامع برای مخاطب فارسی زبان و استرالیایی. جشنواره جهانی فیلم پارسی در پی آن است تا پیشتاز در اصلاح نگرش‌های ناقص و برداشت های نادرست در خصوص این فرهنگها در استرالیا باشد. از این رو تلاش می‌کند ضمن گشودن باب گفتگو میان جوامع فارسی زبان، فضایی مناسب برای شنیدن و حمایت از ایده‌های نو ایجاد کند. از این رو، علاوه بر نمایش فیلم، نشست‌هایی با حضور متخصصان سینما و همچنین جلساتی با حضور فیلمسازانی از سراسر دنیا برگزار خواهد کرد. جلساتی که فرصتی یگانه برای برقراری تعامل فرهنگی میان فیلمسازان و متخصصان در داخل و خارج از سرزمین مادری، با مخاطبان استرالیایی خواهد بود. امین پلنگی تهیه‌کننده و کارگردانی ایرانی ساکن استرالیا، مدیر این فستیوال است که با فیلم «ازدواج با عشق در کابل» در سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشت.

شرایط پذیرش آثار در این جشنواره

دبیر جشنواره فیلم‌ها را برای شرکت در جشنواره دعوت می‌کند. دبیر از مشورت هیات انتخاب و گروهی از متخصصین در این زمینه استفاده می‌کند. هر فیلم ارائه شده به جشنواره می‌تواند برای کلیه بخش‌ها در نظر گرفته شود، مگر آنکه متقاضی درخواستی غیر از این را قید کرده باشد.

متقاضیان باید فرم شرکت در جشنواره را تکمیل کرده و نسخه بازبینی ‌باید پیش از مهلت مقرر (۱۵ تیرماه ۱۳۹۵) ارائه شود. علاقه‌مندان برای ارسال فیلم و آگاهی‌ از شرایط پذیرش فیلم به سایت جشنواره مراجعه به این نشانی مراجعه کنند: http://www.persianfilmfestival.com

نسخه قابل قبول

دی سی پی، فایل اَپِل پرورِز ۴۴۴۴ با زیرنویس انگلیسی

فیلم‌های بلند با حداقل زمان ۷۵ دقیقه تهیه شده به قصد نمایش سینمایی، فیلم های کوتاه با حداکثر زمان ۱۵ دقیقه.

کلیه فیلم‌های بلند متقاضی می‌بایست فرم شرکت را تکمیل نمایند: فرم ثبت نام و ارسال فیلم در صورتی که آثار ایرانی پیش از این، به هر عنوان، در استرالیا به نمایش در آمده باشند، امکان حضور در بخش‌های رسمی جشنواره را نخواهند داشت. نسخه‌های قابل قبول برای بازبینی عبارتند از لینک‌های قابل دانلود، فایل، دی. وی. دی. و بلو-ری. در صورت انتخاب فیلم، صاحبان آن قادر به اعلام انصراف نیستند.

: P.O.BOX 1333 Lane Cove NSW Australia 2066نشانی

: info@persianfilmfestival.com پست الکترونیکی

پنجمین جشنواره جهانی‌ فیلم پارسی به دبیری امین پلنگی از ۱۱ تا ۱۴ شهریورماه امسال در سینما پالاس سیدنی برگزار می‌شود.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها