تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۸:۴۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 46449

جشنواره فیلم ۱۰۰یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای فردا چهارشنبه ۴ اسفند با نمایش فیلم در پردیس سینمایی آزادی آغاز می‌شود.

به گزارش سینماسینما، روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ با اعلام این خبر افزود: استفاده از نمایش فیلم‌های این جشنواره برای عموم علاقمندان آزاد است.

بر پایه این خبر؛ این رویداد سینمایی در قالب بخش‌های «مسابقه سینمای۱۰۰ ثانیه‌ای ایران» شامل دو بخش «اصلی» و «در مسیر تجربه» در زمینه‌های مستند، داستانی، پویانمایی و «مسابقه سینمای ۱۰۰ ثانیه‌ای جهان» در زمینه آثار مستند، داستانی، پویانمایی و با سه محور موضوعی «اخلاق و سبک زندگی»، «اخلاق و فرهنگ کار» و «اخلاق و اقتصاد مقاومتی» طراحی شده و بیش از سه هزار اثر برای بخش‌های مختلف جشنواره دریافت شده و از میان این آثار بیش از ۳۵۰ اثر توسط هیات‌های انتخاب جشنواره برای اکران در روزهای چهارم و پنجم اسفند در نظر گرفته شده است.

در بخش مسابقه با عنوان «مسابقه سینمای۱۰۰ ثانیه‌ای ایران» تعداد ۱۴۱ اثر به دو بخش اصلی (مسابقه ملی) و مسیر تجربه راه یافتند که به طور تفکیکی ۱۰۶ اثر در بخش اصلی و ۳۵ اثر در بخش مسیر تجربه می باشد. همچنین در بخش خارج از مسابقه ۱۴۰ اثر به دو بخش اصلی و مسیر تجربه راه یافتند که به طور تفکیکی ۹۹ اثر در بخش اصلی و ۴۱ اثر در بخش مسیر تجربه حضور دارند.

در بخش مسابقه بین‌الملل با عنوان «سینمای ۱۰۰ ثانیه‌ای جهان» ۵۹ اثر از ۲۸ کشور جهان شامل: کشور های هند، روسیه،  بنگلادش، پرتغال، ایتالیا، سنگاپور،  اسپانیا، آلمان، انگلیس، برزیل، امارات،  بلغارستان، قبرس، نپال،  البانی، افغانستان، سریلانکا، اروگوئه،  تانزانیا، پاکستان، لاتویا، برونی، فیلیپین،  چک، آمریکا، فرانسه به رقابت می‌پردازند.

در بخش «نمایش ویژه» آثار منتخب جشنواره‌های بین‌المللی جهان به نمایش در می‌آید. در این بخش، آثاری از جشنواره‌های مطرح جهان از جمله جشنواره فیلم‌های۶۰ ثانیه دانمارک، جشنواره ۶۰ ثانیه‌ای پاکستان، جشنواره ۶۰ ثانیه‌ای هند، جشنواره ۱۰۰ ثانیه‌ای بوستون،  ویدیو میکر ایتالیا و … حضور دارند.

همچنین، برای نخستین بار نمایش گزیده‌ای از بخش ویژه فیلم‌های کوتاه جشنواره کن ۲۰۱۶ با عنوان    Short Film Corner پیش‌بینی شده است.

شایان ذکر است این جشنواره به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی به دبیری علی قربانی و با شعار سینمای اخلاق در روزهای ۴ و ۵ اسفند ماه برگزار می شود و مراسم اختتامیه آن روز جمعه ششم اسفند ماه در تالار اندیشه حوزه هنری پیش بینی شده است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها