تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۴:۰۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 101555

در یک حراج نادر دو مجسمه اسکار به ترتیب نزدیک به ۵۰۰ هزار و فراتر از ۲۰۰ هزار دلار فروخته شد.

به گزارش سینماسینما، مجسمه اسکاری که سال ۱۹۴۷ در رشته بهترین فیلم به «قرارداد شرافتمندانه» با بازی گرگوری پک اهدا شده بود در یک حراجی با قیمت ۴۹۲ هزار دلار فروخته شد. این حراجی از آن رو نادر است که آکادمی خرید و فروش مجسمه‌های اسکار را ممنوع کرده و باور دارد برای داشتن این مجسمه باید آن را برنده شد و نباید با خریدن صاحب یکی از آن‌ها شد.

در همین حراجی مجسمه اسکاری که سال ۱۹۳۵ به فیلم «شورش در بانتی» اهدا شده بود، با قیمت ۲۴۰ هزار دلار فروخته شد.

در این حراجی اشیایی مربوط به برخی از فیلم‌های مشهور تاریخ سینما از جمله «جنگ ستارگان»، «بازگشت به آینده» و «ویلی وانکا و کارخانه شکلات‌سازی‌» نیز به خریداران مشتاق دنیای سینما عرضه شد.

قیمتی که در نهایت برای اسکار فیلم «شورش در بانتی» تعیین شد، به قیمت حراجی بسیار نزدیک بود اما اسکار «قرارداد شرافتمندانه» چیزی بیش از دوبرابر پیش‌بینی به فروش رسید.

آکادمی علوم و هنرهای سینما سال ۱۹۵۱ قانونی وضع کرد که بر اساس آن برنده اسکار توافق می‌کند، در صورتی که خود یا وارثانش تصمیم به فروش مجسمه اسکار گرفتند باید پیش از عرضه آن برای فروش، نخست مجسمه را با قیمت ۱ دلار به آکادمی پیشنهاد کنند.

در نتیجه فقط اسکارهایی که پیش از این قانون اهدا شده را می‌توان در حراجی‌های نادری از این دست پیدا کرد و خرید. در این میان رکورد گرانترین مجسمه اسکار در اختیار اسکار دیوید او.سلزنیک تهیه‌کننده فیلم «بر باد رفته» است، که سال ۱۹۹۹ در یک حراجی به قیمت ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به مایکل جکسون فروخته شد.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها