تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۱:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 39701

فروشنده (۱)در ادامه اکران جهانی «فروشنده»، ایتالیا و کلمبیا جدیدترین کشورهایی هستند که این فیلم را در سینماهای خود به نمایش گذاشته است. 

به گزارش سینماسینما، فیلم اصغر فرهادی در سه روز نخست نمایش خود در ایتالیا بیش از ۲۴۰ هزار دلار درآمد کسب کرده و در رده سیزدهم پرفروش‌های گیشه این کشور قرار گرفته است. «فروشنده» در کشور کلمبیا هم دهمین فیلم پرفروش هفته گذشته شد.

«فروشنده» که پیش از این در کشورهایی مثل فرانسه، مجارستان، هلند و پرتغال روی پرده رفته بود، از روز ششم ژانویه در ایتالیا هم به نمایش درآمد. شرکت «لاکی رد» پخش کننده این فیلم در ایتالیا این فیلم را در ۵۶ سالن روی پرده برد و درآمد سه روز اول نمایش این فیلم به ۲۴۱ هزار دلار رسید.

پرفروش‌ترین فیلم گیشه ایتالیا در این هفته «آقای فلیسیتا» بود که در ۵۵۴ سالن اکران شد و ۳ میلیون و ۳۴۸ هزار دلار فروخت.

اما درکشور کلمبیا، شرکت «سینه‌پلکس» فیلم فرهادی را از روز پنجم ژانویه به نمایش گذاشت و در سه روز اول درآمد این فیلم ۲۸ هزار دلار شد و در رده دهم جدول پرفروش‌ها قرار گرفت. «فروشنده» در ۲۳ سالن این کشور اکران شده است.

نکته جالب توجه درباره اکران جهانی «فروشنده» آن است که این فیلم از روز ۲۴ ژانویه در امریکای شمالی اکران خواهد شد. یعنی درست همان روزی که نامزدهای هشتاد و نهمین دوره اسکار معرفی خواهند شد. با توجه به این که این فیلم در جمع ۹ نامزد اولیه رشته بهترین فیلم خارجی قرار گرفته و شانس بسیار زیادی برای حضور در جمع ۵ نامزد نهایی این رشته دارد، به نظر می‌رسد اکران این فیلم همزمان با اعلام نامزدهای اسکار تمهیدی برای بالاتر بردن شانس این فیلم در این رقابت است.

این هفته «فروشنده» در جوایز گلدن گلوب رقابت را به فیلم «او» ساخته پل ورهوون واگذار کرد. این در حالی‌ست که فیلم ورهوون جزو نامزدهای اولیه اسکار بهترین فیلم خارجی نیست و بر اساس گمانه‌زنی‌ها رقابت اصلی در این رشته امسال بین «فروشنده» و فیلم «تونی اردمان» ساخته مارین اده نماینده آلمان در جریان خواهد بود.

منبع: آی سینما

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها