تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۴:۵۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 136214

فریبا متخصص از تجربه اجرا در برنامه تلویزیونی «مکث» که این شب‌ها روی آنتن شبکه دو سیما است، سخن گفت.

فریبا متخصص بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر که این شب‌ها با اجرای برنامه تلویزیونی «مکث» مهمان مخاطبان روزه‌دار در شبکه دو سیما عنوان کرد: رمضان ماهی است که عموم مخاطبان به لحاظ روحی به آرامش نیاز دارند و چه خوب است که برنامه‌های گفتگومحور هم به سمت ایجاد آرامش بروند.

وی ادامه داد: برنامه «مکث» که قبل از افطار از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود تلاش کرده است در گفتگو با هموطنانی که با اتفاقاتی خاص در زندگی روبرو بوده‌اند درباره حال و هوای زندگی آنان و چگونگی برخورد با مشکلات و سختی‌ها پرس و جو کند. این برنامه نه با رقیق کردن احساسات بلکه با زیر ذره‌بین بردن عامل مقاومت و ایستادگی هموطنان به مخاطب امید می‌دهد.

بازیگر «تولدی دیگر» در پاسخ به اینکه نظر مخاطبان درباره «مکث» چگونه بوده است، بیان کرد: آن‌ها که دیده‌اند، اظهارلطف کرده‌اند چراکه مردم ما عموما مردمی محترم هستند و همیشه به هنرمندان‌شان ارادت دارند. همچنین از آنجاکه «مکث» راه برنامه‌های مشابه را نرفته و به دنبال اشک‌آوری نبوده، مورد توجه قرار گرفته است.

متخصص درباره تفاوت‌های اجرا و بازیگری گفت: در بازیگری و به‌ویژه در کار با کارگردانان شناخته‌شده اغلب همه موارد براساس متن فیلمنامه پیش می‌رود اما در کار اجرا هرقدر هم که متن‌گرا باشید باید مقداری هم بر بداهه تمرکز کنید تا موقعیت‌های پیش‌بینی‌نشده‌ای را که ایجاد می‌شود به نفع برنامه جلو ببرید.

وی با بیان اینکه دیده شدن برنامه بسیار مهمتر از دیده شدن مجری است، تصریح کرد: در بازیگری به این معتقد هستم که اهمیت محصول نهایی بسیار بیشتر از اهمیت دیده شدن بازیگران است. در اجرا نیز باید خیلی مراقب بود که خودنمایی در کار نباشد و کاری کرد که محتوای برنامه موردتوجه قرار گیرد.

بازیگر سریال «شهرزاد» در پایان اظهار کرد: تمام سعی من به‌عنوان مجری در «مکث» این بود که مخاطب برای دقایقی هم که شده وضعیت خود را دریابد و بفهمد چقدر جلوتر از بسیاری هموطنان است. در اطراف ما کم نیستند آدم‌هایی که شرایطی دشوار دارند ولی همواره امیدوارند و باانگیزه به اطراف نگاه می‌کنند. کمی دقت بر احوال این همنوعان حالمان را خوب می‌کند.

منبع: صبا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها