تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۶:۴۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 177186
فیلمسازان ایرانی در آئین پایانی سی‌امین فستیوال بین‌المللی فیلم کوتاه کرواسی عناوین برتر و اصلی را به خود اختصاص دادند و باعث شگفتی و تحسین هیات داوران و حاضران شدند.

به گزارش سینماسینما، در این فستیوال معتبر بین‌المللی از میان ۶۰۱ اثر رسیده از ۴۸ کشور جهان، سه فیلم کوتاه ایرانی در میان ۱۰ فیلم نهایی و برتر هیات داوران این فستیوال معرفی شدند.
در بیانیه پایانی هیات داوران این فستیوال به ترتیب فیلم‌های کوتاه «لئو» (LEÓ) ساخته معین روح الامینی برنده جایزه بزرگ و بهترین فیلم و دریافت لوح تقدیر ویژه و فیلم کوتاه «پاندورا» ساخته کامران هوشمندیان برنده جایزه دوم (نقره سر رودین) به همراه لوح تقدیر ویژه معرفی شدند. علاوه بر این هیات داوران به فیلم «پاندورا» مدال یونیکا را به خاطر شیوه جدید بیان در فیلم کوتاه اعطا کرد.
همچنین از فیلم کوتاه «چتر» ساخته رضا گلچین از کشورمان نیز که جزو ده فیلم برتر فستیوال بود، در بیانیه هیات داوران تقدیر به عمل آمد.
در آئین نهایی این فستیوال که شامگاه جمعه ۳ تیر ماه در شهر پوژِگا کرواسی و با حضور نمایندگان ۴۸ کشور جهان برگزار شد؛ پرویز اسماعیلی سفیر کشورمان در زاگرب نیز به عنوان مهمان ویژه حضور داشت و جوایز و لوح تقدیر فیلمسازان کشورمان را از واسلاو آنتونین رئیس هیات داوران و پروفسور ژلیکو بالوگ رئیس این فستیوال دریافت کرد.
هر یک از فیلم‌های ایرانی در این مراسم دو بار برای تماشاگران به نمایش در آمد و علاوه بر تحسین حاضران، واسلاو آنتونین بازیگر و فیلمساز برجسته اهل چک که خود برنده ۷۰ جایزه سینمایی در جهان است؛ بارها سینمای ایران را از نظر محتوا و تکنیک، ممتاز و همیشه دارای حرف نو خواند.
سه برنده دیگر این فستیوال از کشورهای تایوان، بوسنی و هرزگوین و اسلواکی بودند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها