تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۵۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 153626

دوربین مستند بلند «ایرا‌ن‌زاد» به کارگردانی مجید‌عزیزی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر، این روزها رو‌ در روی بوشهری‌ها قرار گرفته است.

به گزارش سینماسینما و به نقل از مدیر رسانه‌ای پروژه، ایران‌زاد در هشتمین سفر استانی خود مهمان جنوبی‌های خونگرم و مهمان‌نواز است.

«خضر عزیززاده» معروف به «عمو خدر» خیام خوان مشهور بوشهری، در این سفر از تجربه‌های جالب خیام‌خوانی‌اش گفت، رسمی که برای گردشگران این خطه جذاب و متفاوت است.

همچنین دوربین ایران‌زاد رو در روی «سوناز یوسفی»، اولین زن نوازنده نی‌انبان قرار گرفت تا از چالش‌های این عرصه و موفقیت‌هاش بگوید. «علی زیارت‌زاده» غریق نجات بوشهری نیز از داستان‌های تلخ و شیرین و عجیبش برای ایران‌زاد گفته است. در این سفر، ایران‌زاد پای صحبت ناخدای قدیمی بوشهر درباره دنیای روی دریا و سفرهای دریایی نشست و «یاحسینی»، دمام زن مشهور بوشهری نیز، از حال و هوای عزاداری و دمام زنی در بوشهر برایش تعریف کرد.

روند فیلم‌برداری مستند سینمایی ایرا‌ن‌زاد در شهرها و روستاهای مختلف ایران به دلیل شرایط بحرانی شیوع کرونا، کندتر از آن‌چه در تصمیم اولیه تیم تولید بوده، پیش می‌رود.

این مستند سینمایی که از اوایل ۹۹ در استان چهارمحال و بختیاری کلید خورده و تاکنون در استان‌های مختلف کشور فیلم‌برداری شده، قرار است تا ماه‌های آینده ادامه پیدا کند و پس از اتمام مراحل فنی در سینماهای کشور و جشنواره‌های داخلی و خارجی نمایش داده خواهد شد.

به گفته مجید عزیزی، کارگردان این مستند، «ایران‌زاد» برخلاف آنچه در وهله اول تصور می‌شود، درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست، بلکه به تجربه‌های زیسته ایرانیان معاصر می‌پردازد.

دیگر عوامل اصلی این فیلم عبارتند از:

مشاور پروژه: حامد شکیبانیا، مدیر تولید: محمدهادی‌ حیدری، دستیار کارگردان: فاطمه سادات ابوترابی، سرپرست گروه تحقیق: ایمان معصومی، پژوهشگر: علیرضا زارعی، مدیر فیلم‌برداری: میثم بابایی، تدوین‌گر: محمدحسین حیدری، مدیرصدابرداری: احمد افشار، مدیر برندینگ: علی قرائتی، طراح گرافیک: سیدعلی میرفتاح، مدیر رسانه‌ای: فرنوش آباء

عکس: مهدی کریمی

 

 

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها