تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۷:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 143475

جشنواره مستند ایدفا امروز ۴۷ فیلم دیگر را به بخش های مختلف رویداد امسال خود اضافه کرد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از سایت فستیوال، جشنواره مستند «ایدفا» امروز ۶ اکتبر، ۴۷ فیلم را به بخش های «اساتید»، «Paradocs» و «بهترین های فستیوال ها» رویداد امسال خود اضافه کرد.

در بخش «اساتید» این جشنواره ۱۸ فیلم از سینماگران مولف حوزه مستند انتخاب شدند که در میان آنها می توان به مستند برنده جایزه برلیناله «درخشیدن» ساخته ریتی پان، «عشق تلخ» ساخته یرژی اسلادکوفسکی، «ساختمان شهرداری» به کارگردانی فردریک وایزمن، «احمق، نه دیوانه» اثر الکس گیبنی و «اتوپیای آمریکایی دیوید بایرن» ساخته اسپایک لی اشاره کرد.

در بخش «Paradocs» جشنواره نیز ۱۱ تا از بهترین کارهای تجربی مستند نمایش داده می شود که از جمله آنها می توان به «دریای ارغوانی» امل الزکوت و خالد عبدالواحد، «۱۳» شینیا ایزابه و «علت مرگ» یوتی میستری اشاره کرد.

در بخش «بهترین های فستیوال ها» هم ۱۸ فیلم به این بخش که قبلا ۲۱ تای آن معرفی شده بود اضافه شد. یکی از فیلم های این بخش مستند «هنر زندگی در خطر» به کارگردانی مینا کشاورز محصول ایران و آلمان است، فیلم «بهشت زیر پای من است» به کارگردانی ساندرا مادی، « Punta sacra» ساخته فرانچسکو مازولنی نیز دیگر فیلم های شاخص این بخش هستند.

جشنواره مستند ایدفا بین روزهای ۱۸ تا ۲۹ نوامبر در آمستردام برگزار می شود.

منبع: صبا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها