تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۰۷ - ۰۷:۴۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 81402

کارگردان فیلم سینمایی «زخم شانه حوا» گفت: فیلم‌های کمدی بهترین گزینه برای اکران نوروزی هستند زیرا نمایش چنین فیلم های باعث شادی بیشتر مردم می شود.

به گزارش سینماسینما، حسین قناعت افزود: با توجه به اینکه با آغاز سال نو، مردم نیز بدنبال شادی هستند، اکران فیلم های کمدی بیش از سایر موضوعات دیگر به نیاز شاد بودن مردم پاسخگو می دهد.
وی با بیان اینکه فیلم های کمدی در هر دوره ای با استقبال مواجه هستند، اظهار کرد: مردم برای دیدن این فیلم‌ها نیاز دارند تا از فضای پر از استرس و اضطراب کمی دور باشند و لحظاتی را بدون هیچ درگیری فکری به شادی سپری کنند، به همین دلیل نوروز می تواند بهترین زمان برای اکران فیلم های کمدی باشد.
کارگردان فیلم سینمایی «دزد و پری» ادامه داد: البته بدنبال رضایت مخاطب، فیلم‌های کمدی باید همراه با پسند، سلیقه، فرهنگ و ادبیات جامعه تولید شود و ضرورت دارد سینماگران نظرات مخاطب را براساس استانداردها و عرف جامعه مدنظر قرار دهند.
قناعت با بیان اینکه فیلمساز نباید در تولید فیلم کمدی فقط بحث سرگرمی را در نظر بگیرد، تصریح کرد: محتوای فیلم کمدی باید طوری باشد تا علاوه بر سرگرمی، امید و شادی را در دل مخاطب زنده کند.
وی همچنین به اکران فیلم های کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت: بهتر است در اکران نوروزی، فیلم کودک و نوجوان نیز مورد توجه قرار گیرد، زیرا کودکان و نوجوانان همواره به فراموشی سپرده می شوند.
قناعت افزود: اکران فیلم های کودک و نوجوان که عمدتا کمدی هستند، می تواند اوقات فراغتی شاد برای کودکان و نوجوانان همراه خانواده خود در نوروز فراهم کند.
«گشت ۲» ساخته سعید سهیلی و «خوب، بد، جلف» به کارگردانی پیمان قاسمخانی دو فیلم طنز اکران شده در نوروز ۹۶ بودند.
این دو فیلم با استقبال بسیار خوب مخاطبان همراه شد و «گشت ۲» با فروش حدود ۲۰ میلیارد تومان و «خوب، بد، جلف» با فروش حدود ۱۶ میلیارد تومان در صدر فهرست فیلم های پرفروش سال ۹۶ قرار گرفتند.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها