تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۰/۲۰ - ۱۰:۵۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 9478

نشریه معتبر سینمایی «ایندی‌وایر» در فهرستی از ۱۰۰ فیلم مهم سال ۲۰۱۶ میلادی نام فیلم «فروشنده» ساخته جدید اصغرفرهادی را در جایگاه پنجم قرار دارد.

به گزارش سینماسینما، وب‌سایت سینمایی «ایندی‌وایر»، با انتشار لیستی از صد فیلم که در سال ۲۰۱۶ اکران می‌شوند، هفتمین فیلم سینمایی اصغر فرهادی را در ردیف پنجم فهرست خود تحت عنوان «۱۰۰ فیلم که بیشترین انتظار را برای دیدن آنها در ۲۰۱۶ می‌کشیم» جای داد.

این وب‌سایت سینمایی درباره فیلم «فروشنده» نوشت: “…شاید برای اغلب ما، اصغر فرهادی، هیجان‌انگیزترین فیلمسازی‌ست که در این دهه پدیدار شده است. ملودرام برنده اسکار «جدایی» تا به امروزدر راس فهرست «ایندی‌وایر» به عنوان بهترین فیلم دهه اخیرقرار دارد و فیلم فرانسوی او، «گذشته» نیز فیلم فوق‌العاده‌ایست”.

ایندی‌وایر در ادامه می‌نویسد: “یک فاصله چند ساله از فیلم آخر فرهادی، یعنی «گذشته» به وجود آمده است اما او این روزها مشغول پروژه‌های تازه‌ای شده است. فرهادی به زودی فیلمی را به تهیه‌کنندگی «پدرو آلمادوار» در اسپانیا مقابل دوربین می‌برد اما پیش از آن و در حال حاضر در سرزمین خودش، ایران، مشغول فیلمبرداری فیلم دیگری‌ست. هنوز جزییات زیادی درباره این فیلم منتشر نشده اما می‌دانیم که داستان به نمایشنامه «مرگ فروشنده» اثر «آرتور میلر« مرتبط است. شاید یک درام تئاتری؟ یا تجربی‌تر از آن؟ باید منتظر بمانیم. فیلمبرداری این فیلم در نوامبر آغاز شده… آیا ممکن است این فیلم را در جشنواره برلین ببینیم؟”

در این فهرست به ترتیب فیلم‌های «سکوت» ساخته «مارتین اسکورسیزی»؛ فیلم جدید «ترنس مالیک» با بازی «رایان گاسلینگ»، «کیت بلانشت»، «کریستین بیل» و «رونی مارا» که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده است؛ «ماشین جنگی» به کارگردانی «دیوید میچود»؛ «درود بر سزار» به کارگردانی برادران «کوئن»؛ «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی؛ فیلم «شیطان نئون» به کارگردانی نیکلاس وندینگ رفین، قسمت هشتم از مجموعه «جنگ ستارگان»؛ «داستان زندگی تو» به کارگردانی «دنیس ویلنوو»؛ «شهر گمشده زد» ساخته «جیمز گری» و «زن قرن بیستمی» از «مایک میلز» در رتبه‌های اول تا دهم “۱۰۰ فیلم که بیشترین انتظار را برای دیدن آنها در ۲۰۱۶ می‌کشیم” قرار دارند.

همچنین سایت سینمایی «Fandor» گزارشی از نظرات کاربران این سایت درباره فیلم‌هایی که بیشترین انتظار را برای دیدن آن می‌کشند، منتشر کرده است که در آن نظرات نیز نام فیلم «فروشنده» در کنار اسامی بازیگران و خلاصه داستان آن به چشم می‌خورد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها