تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۸/۱۴ - ۲۳:۰۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 31840

در حالی که نمایش فیلم «محمد رسول‌الله» در سینماهای ترکیه ادامه دارد، بی‌بی‌سی ترکی در گزارشی اعلام کرده که در سه روز اول نمایش در این کشور بیش از ۱۸۳ هزار نفر فیلم مجید مجیدی را دیده‌اند.

به گزارش سینما سینما ،از سوی دیگر وب‌سایت «نامبرز» اعلام کرده که این فیلم در نخستین آخر هفته اکران در ترکیه سومین فیلم پرفروش بوده و بیش از ۶۷۷ هزار دلار فروخته است.

بی‌بی‌سی فارسی ترجمه گزارش محمود همسیچی گزارشگر بی‌بی‌سی ترکی را منتشر کرده که در آن آمده است: «در ترکیه ظرف سه روز ۱۸۳ هزار و ۵۲۴ نفر به تماشای فیلم رفتند. البته وزارت اموردینی ترکیه علیه این فیلم موضع منفی اتخاذ کرده است.»

در ادامه این گزارش آمده است: «ضمیمه روزنامه صباح به اسم “صبح بخیر (گون آیدین)” فیلم را با تیتر “آقا ما را به گریه انداختید (آغلاتدینیز بیزی افندیمیز)” ستود و روزنامه قرار درباره فیلم نوشت:‌ “محمد رسول الله فیلمنامه‌ای دارد که بیننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد”.»

در این گزارش به بازتاب‌های مثبت و منفی نمایش این فیلم در ترکیه اشاره شده است.

به گزارش آی سینما، وب‌سایت نامبرز که آمار و ارقام مربوط به نمایش و درآمد فیلم‌ها را در سراسر جهان منتشر می‌کند، در جدول فروش فیلم‌ها در آخر هفته ۲۸ اکتبر فروش افتتاحیه فیلم «محمد رسول‌الله» را ۶۷۷ هزار و ۲۳۱ دلار اعلام کرده است. این فیلم بعد از دو فیلم ترکیه‌ای سومین فیلم پرفروش هفته در ترکیه شده است.

نکته جالب آن است که فیلم مجیدی در جدول پرفروش‌ها بالاتر از دو فیلم «دوزخ» ران هوارد و «جک ریچر: هرگز برنگرد» با بازی تام کروز ایستاد که چهارمین و پنجمین فیلم‌های هفته گذشته در ترکیه بودند. بر اساس این جدول ۴۰۰ سینما «محمدرسول‌الله» را به نمایش گذاشته‌اند.

فیلم مجیدی سال گذشته در ایران به نمایش درآمد و عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به دست آورد. در حالی که قرار بود نمایش جهانی این فیلم از سال گذشته آغاز شود، این امر مدام به تاخیر افتاد تا این که از هفته گذشته در سینماهای ترکیه به نمایش د‌رآمد. رسانه‌های خارجی بودجه تولید این فیلم را ۴۰ میلیون دلار اعلام کرده‌اند.

بی‌بی‌سی ترکی نوشته است: «بعد از فیلم «رسالت» ساخته مصطفی عقاد در سال ۱۹۷۷ که آنتونی کویین در آن نقش ایفا کرده بود، این فیلم پرهزینه‌ترین فیلم درباره پیامبر است.»

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها