تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۶/۱۵ - ۱۵:۰۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 26086

فیلم سینمایی محمدفیلم محمد رسول الله (ص) با حضور مجید مجیدی کارگردان این اثر در چارچوب برنامه های مقدماتی برگزاری جشنواره بین المللی فیلم مسلمانان قازان پایتخت جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه نمایش داده شد.

به گزارش سینماسینما، در چارچوب تداوم اجرای برنامه های سینمایی ایران در روسیه، فیلم محمد رسول الله(ص) با زیرنویس روسی ۱۵ شهریورماه در سه سینمای پایتخت تاتارستان با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در مسکو و دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم مسلمانان در سینمای میر شهر قازان اکران شد.
مجیدی پس از نمایش فیلم که یکشنبه شب صورت گرفت به چگونگی ساخت و انگیزه کارگردانی فیلم محمد رسول الله به عنوان تلاشی برای معرفی چهره ای حقیقی از اسلام اشاره کرد و گفت: فیلم بدون اینکه دیده شود از سوی برخی علمای عربستانی و مصری تحریم شد، اما مورد استقبال مسلمانان کشورهای مختلف بویژه چند دوره نمایش آن در روسیه قرار گرفت.
از سوی دیگر، براساس برنامه تنظیم شده فیلم محمد رسول الله (ص) در افتتاحیه جشنواره سینمایی مسلمانان قازان همزمان در سه سالن سینمای این شهر به نمایش در می آید و همچنین نمایش عمومی و سراسری آن در شهرهای مختلف روسیه در برنامه های آینده فرهنگی ایران قرار گرفته است.
هدف جشنواره یک هفته ای فیلم مسلمانان قازان با شعار «از طریق گفت وگوی فرهنگ ها، به سوی فرهنگ گفت وگو»، گسترش بین المللی صلح، گذشت، مدارا و بیان شیوه های نو برای ایجاد گفتمان بین ملت ها با استفاده از هنر هفتم اعلام شده است که با برنامه ریزی وزارت فرهنگ جمهوری تاتارستان، شهرداری قازان، شورای مفتیان روسیه و با حمایت رییس جمهوری تاتارستان برگزار می شود.
بیش از ۷۰۰ درخواست از بالغ بر ۵۰ کشور برای شرکت در دوازدهمین جشنواره فیلم مسلمان قازان ارائه شده که ۴۴ اثر در بخش های مختلف سینمایی، مستند و انیمیشن از ایران است که از میان آنها ۶۰ فیلم از ۳۳ کشور جهان در بخش مسابقه حضور خواهند داشت.
در چند برنامه قبلی، نمایش فیلم محمد رسول الله (ص) بویژه در مراسم روزهای اسلامی شهر سن پترزبورگ که اردیبهشت ماه برگزار شد، مورد توجه و تحسین بینندگان از جمله شورای عالی مفتی های روسیه قرار گرفت.
محی الدین معاون جامعه مفتیان روسیه نمایش فیلم محمد رسول الله (ص) را با هدف معرفی و درک صحیح از دین مبین اسلام در جامعه این کشور بسیار ارزشمند خواند و گفت که این اثر در محتوا و ساخت بسیار تأثیر گذار است.
وی در مراسم روزهای اسلام افزود: فیلم محمد رسول الله (ص) نمایش دهنده چهره رحمانی پیامبر اسلام به عنوان ادامه دهنده راه انبیای گذشته و تکمیل کننده رسالت الهی است.
محی الدین در پایان برای کسانی که بدون دیدن فیلم آن را غیرقابل قبول اعلام کرده اند، اظهار تأسف کرد و گفت: امیدوارم بزودی این فیلم در سراسر روسیه به نمایش عمومی گذاشته شود.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها