تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۰۴ - ۱۲:۰۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 117548

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: روی کره زمین یک رهبر است که به رئیس جمهور آمریکا می‌گوید با تو صحبت نمی‌کنم، ما در مسائل اقتصادی مشکل داریم اما در عزت کجا هستیم؟ آمریکا در ایران یک کدخدا را نمی‌تواند عوض کند، اما در جهان رئیس جمهورها را عوض می‌کند.

به گزارش سینماسینما، مدیر مرکز مهدی موعود در مراسم دومین اجلاس بین‌المللی فعالان مهدوی که در محل سالن همایش‌های حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت‌هایی تا به امروز انجام شده عبارت از راه‌اندازی مرکز تخصصی مهدویت در قم، تربیت ۴۰۰ طلبه فارغ‌التحصیل، ایجاد انتشارات بنیاد، راه‌اندازی دفتر بنیاد است و ۷۰۰ نیروی داوطلب رایگان برای فعالیت در مجموعه داریم.

حجت‌الاسلام محسن قرائتی بیان کرد: برای ظهور حضرت مهدی(ع) ما باید از خود شروع کنیم، اما امروز می‌بینیم عدالت در برخی امور وجود ندارد، تمام حوزه‌های علمیه مشهد به اندازه دانشگاه فردوسی زمین ندارد.

وی افزود: در خود مسجد عدالت نیست، سهم قرآن در حوزه‌ها چقدر است؟ جایگاه نهج‌البلاغه در مساجد کجاست؟ پولی که برای پژوهش داده می‌شود کجا هزینه می‌شود؟

مدیر مرکز مهدی موعود یادآور شد: در مسؤولیت‌ها عدالت نیست، شما که برای بزرگسالان خطبه می‌خوانید برای دبیرستان‌ها هم سخنرانی کنید ما متاسفانه عدالت را رعایت نمی‌کنیم، به اندازه یک قدم به عدالت نزدیک شویم، در برخی سازمان‌ها نان خوردن نیست و برخی بسیار متمول هستند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه راه ایجاد عدالت چیست؟ خاطرنشان کرد: ما خودمان از بالا تا پایین خوب عمل نکردیم، چرا آمریکا را لعنت می‌کنید؟ چون ۹۰ درصد منافع دنیا را فدای ۱۰ درصد مردمش می‌کند، تحولی باید در خودمان ایجاد شود.

قرائتی اظهار کرد: برای امام زمان(عج) تکرار اشکالی ندارد هر کس در مورد امام زمان(عج) صحبت کند درست می‌گوید و جای خالی بسیاری در این زمینه وجود دارد.

وی یادآور شد: مشکل کشور این است که جوانان ما لیسانس و محفوظات دارند اما مهارتی ندارند و حاضر به یادگیری هم نیستند، درس و تحقیق ما زیر سوال است.

مدیر مرکز مهدی موعود با انتقاد از اینکه هیچ کتابی در مورد زکات وجود ندارد، گفت: نمازمان بیمار و زکات‌مان مرده است و هیچ منبعی مکتوبی برای پرداخت زکات وجود ندارد.

قرائتی اظهار کرد: چرا تابستان باید حوزه و دانشگاه تعطیل باشد گرمای هوا را با تغییر ساعت می‌توان مدیریت کرد، الان ۱۸ میلیون فرهنگی در ۱۰۰ روز تعطیل هستند، چرا پنجشنبه حوزه تعطیل است؟

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نیروگیری و نیروسازی برای امام زمان(ع) کار مبارکی است، تصریح کرد: باید به نسل نو رسید، باید خود شما برای ظهور تلاش کنید، شما که پرچم‌دار مهدویت هستید برای امام تلاش کنید، صدقه بدهید، نام مهدی را بر فرزندان بگذارید مهدیه‌ها را رونق دهید، از یک در وارد نشوید از همه درها وارد شوید.

وی با تاکید بر اینکه جاهایی وجود دارد که خدا در لحظه آخر کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: روی کره زمین یک رهبر است که به رئیس جمهور آمریکا می‌گوید با تو صحبت نمی‌کنم،  ما در مسائل اقتصادی مشکل داریم اما در عزت کجا هستیم؟ آمریکا در ایران یک کدخدا را نمی‌تواند عوض کند، اما در جهان رئیس جمهورها را عوض می‌کند.

قرائتی با اشاره به اینکه گریه و خنده هر دو درمان است، یادآور شد: ما یک سایت خنده نداریم و صداوسیما بسیار هزینه می‌کند تا مردم را بخنداند که این بسیار نازیبا است.

استاد حوزه علمیه متذکر شد: قرآن امروز مهجور مانده است، در سوره آل عمران بیان شده است اگر امام زمان نباشد مردم حق دارند کافر باشند، اگر آیات بود رسول هم بود کسی حق ندارد کافر شود.

منبع: فارس

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها