تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۸:۳۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 168091

فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها و مریم  مقدم و تهیه کنندگی غلامرضا موسوی از سوم فوریه اکران سراسری خود را در سینماهای آلمان و اتریش آغاز خواهد کرد.

به گزارش سینماسینما، شرکت معتبر ولتکینو (weltkino) که پیش از این پخش فیلم‌های مهمی چون «یک دور دیگر»(another round) ساخته اسکاری توماس وینتربرگ را به عهده داشته، پخش سراسری فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» را در دو کشور آلمان و اتریش به عهده دارد.

همزمان در ماه‌ ژانویه و فوریه اکران این فیلم در کشورهای سوئد، ژاپن، پرتغال، جمهوری چک، اسلواکی و کشورهای حوزه بالکان نیز آغاز خواهد شد.

فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» پیش از این اکران موفقی را در کشورهای فرانسه، هلند و بلژیک پشت سر گذاشت و مورد توجه منتقدان و مخاطبین فرانسوی قرار گرفت.

کشورهایی چون چین، اسپانیا، دانمارک، فنلاند، نروژ، یونان، ترکیه، هنگ کنگ و بسیاری کشورهای دیگر اروپایی و آسیایی نیز به تدریج میزبان این فیلم در سینماهایشان خواهند بود و تا این لحظه بیش از سی کشور جهان قرارداد اکران سراسری فیلم را با پخش‌کننده فرانسوی به امضا رسانده‌اند.

نخستین نمایش جهانی فیلم «قصیده گاو سفید» در بخش مسابقه اصلی جشنواره برلین بود و این فیلم موفق به دریافت جایزه تماشاگران از این جشنواره معتبر شد.

این فیلم تاکنون در بیش از سی و پنج جشنواره بین‌المللی حضور داشته و جوایزی چون بهترین کارگردانی جشنواره وایادولید اسپانیا، تقدیر ویژه هیئت داوران جشنواره زوریخ سوئیس و بهترین فیلم جشنواره فریشتاد اتریش، بهترین فیلم داوران آکادمیک جشنواره جنایت و مکافات استانبول را نیز در کارنامه دارد.

فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» همچنان برای نمایش در داخل ایران پروانه نمایش ندارد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها