تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۷:۰۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 149137

لری کینگ مجری سرشناس آمریکایی در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

به گزارش سینماسینما، لری کینگ مجری ۸۷ ساله آمریکایی که به کرونا مبتلا شده و در بیمارستان سدارس-سینای لس آنجلس تحت درمان قرار داشت، درگذشت.

این مجری باسابقه در سال ۲۰۱۹ دچار سکته مغزی شده بود و تحت عمل آنژیوپلاستی قرار گرفته بود. وی همچنین در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد به علت ابتلا به سرطان ریه تحت درمان است. کینگ در سال ۱۹۸۷ نیز یک حمله قلبی جدی را پشت سر گذاشت و جراحی بای‌پس قلبی کرد.

این مجری معروف در سال ۲۰۲۰ دو فرزند خود را از دست داد؛ پسرش اندی در ماه ژوئیه (تیر- مرداد ۹۹) بر اثر حمله قلبی درگذشت و دخترش چایا در ماه اوت (مرداد- شهریور ۹۹) بر اثر ابتلا به سرطان ریه درگذشت.

لری کینگ در دهه ۷۰ میلادی با برنامه رادیویی The Larry King Show به شهرت رسید. وی از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۰ نیز مجری برنامه Larry King Live شبکه خبری سی ان ان بود. از فعالیت های اخیر این مجری آمریکایی می‌توان به اجرای برنامه Larry King Now در شبکه هولو و آرتی آمریکا اشاره کرد که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ ادامه داشت. کینگ دو جایزه پیبادی را در کارنامه خود دارد که هرساله از سوی دانشکده روزنامه‌نگاری و ارتباطات جمعیِ هِنری دابلیو گریدی به سبب دستاورد برجسته و خدمات عمومی شایان تقدیر شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، شرکت‌ها و رسانه‌های اینترنتی و اشخاص مستقل برگزیده به آنها اهدا می‌شود.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها