تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۸/۱۴ - ۱۴:۵۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 31796

اصغر فرهادیلوموند در تازه‌ترین شماره خود دو صفحه کامل به دو سینما گر ایرانی اختصاص داده که عنوان آن «از جعفر پناهی تا اصغر فرهادی، یک جلوه در دو نگاه » است.

به گزارش سینماسینما، این روزنامه نوشته: هر دو کارگردان خرس طلایی برلین را دریافت کرده‌اند و امروز هر دو بر روی دیوارهای پاریس حضور دارند؛ پناهی با نمایش مجموعه اثار و نمایشگاه عکس در پمپیدو و فرهادی به مناسبت نمایش فیلم فروشنده که در کن هم نمایش داده شد و جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.

در ادامه این مطلب امده است : پس از مرگ عباس کیارستمی خواه ناخواه این دو نماینده سینمای کشورشان در فضای سینمای جهان هستند. اما این دو باتفاوتها ی عمده‌ای با یکدیگر پرچمدار این سینما هستند فیلم فروشنده به عنوان نماینده سینمای ایران به کمیته اسکار معرفی شده است. فروشنده در ایران یک میلیون و دویست هزار نفر بیننده فقط در سینماهای تهران داشته است .

پناهی نیز باوجود برخی محدودیتها به موفقیت‌های زیادی دست یافته است .تضادها و تشابهات وضعیت این دو فیلمساز بیانگر وضعیت استثنایی سرزمین حاصل خیز سینمایی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

منبع: ایلنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها