تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۲۱:۵۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 106995

 

حسام حیدری در صفحه طنز شهرونگ ضمیمه روزنامه شهروند نوشت :

این هفته سخنگوی شورای صنفی نمایش گفته که حتما در سال جدید بلیط سینما را گران می‌کنیم و به این ترتیب خلقی را از نگرانی درآورده. کلا در شان سینما هم نبود که از گوسفند و گوشت و مرغ و کاهو و خودروی داخلی پایین‌تر باشد و وقتی اینها کشیده‌اند بالا، سینما نکشد بالا و همین طور پایین بماند. البته آن گروه هشتاد درصدی مردم که در آمارها آمده در سال گذشته حتی یک بار هم سینما نرفته‌اند، این خبر را هم به جیب چپ کیف پولشان گرفتند و رضا رویگری را الگوی خویش در زندگی قرار دادند ولی گروه ما که مثلا فرهنگی و سینمایی هستیم و عشقمان این است که گاهی برویم تو کافه بنشینیم و چهارتا بغض‌دود کنیم و در مورد ویژگی‌های ساختازی بازی الناز شاکردوست وقتی داشت تو خواب کشته می‌شد برای بقیه نطق کنیم؛ این خبر یک کمی نگران کننده بود. به خصوص این که بعدا مشخص شد بلیط قرار است بیست هزار تومان بشود که یعنی یک شب سینما رفتن با یک عدد نامزد و چهار تا پف فیل می‌کند صد هزار تومان. فیلم‌ها هم چطوری است؟ یا نوید محمدزاده معتاد شده و تو یک جای کر و کثافتی زندگی می‌کند و هر چند دقیقه می‌آید برایمان یک عربده‌ای چیزی می‌زند و می‌رود یا مثلا فیلم کمدی است و حمید فرخ نژاد رفته تایلند و شلوارک پوشیده و مشغول رفت و آمد و بازدید از مراکز توریستی تایلند است. یعنی نیم متر پر و پاچه آقای فرخ نژاد به علاوه دو تا تصویر از خیابان‌های بانکوک برای شما حدود صد هزار تومان آب می‌خورد. آقای سخنگو پاچه‌ای چند حساب کردی؟
بگذریم. ماجرای کلی وضعیت سینمای ما در حال حاضر این طوری است که جشنواره تمام شده و همه اهالی سینما رفته‌اند یک طرفی آبی به بدن بزنند و آماده بشوند برای آذر ماه سال بعد که تندتند فیلم جدید بسازند و به جشنواره برسانند. این وسط فقط چهارتا تهیه کننده مثل آقای ساداتیان و رضوی تو تهران مانده‌اند این ها هم هر روز صبح زود می‌روند جلو ارشاد زنبیل می‌گذارند که برای فیلم‌هایشان اکران نوروز بگیرند. آخرش هم که علی سرتیپی از تو صف یدونه‌ای‌ها می‌آید و رحمان ۱۴۰۰ش را خارج از نوبت تو نوروز اکران می‌کند و می‌رود.
خبر بیمزه بعدی هم این که آقای رئیسیان گفته لیلا حاتمی علاوه بر این که انگلیسی و فرانسه و آلمانی بلد است، برای بازی در فیلم مرد بدون سایه ظرف چند روز اسپانیایی هم یاد گرفته. انصافا این هم پز دادن دارد؟ سعید عزت‌الهی ما هم الآن خیلی وقت است اسپانیایی بلده ولی هیچ وقت نیامده برای این کار شوآف کند. بعدش هم این که ما طرفدار خانم حاتمی هستیم ولی انصافا وقتی تو جشنواره فیلم برلین صحبت می‌کرد دیدیم که انگلیسی‌اش در حد آی گو تو اسکول اوری دی است.
از آن طرف آقای دهنمکی هم گویا افسردگی گرفته و تصمیم گرفته این دفعه یک فیلمی بسازد که نفروشد تا منتقدین دست از سرش بردارند. وقتی مسعود دهنمکی که یک عمری کارش افسرده کردن دیگران بوده، افسرده شده شما ببین کار چقدر گیر دارد.

 

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها